Zobacz samoloty Europy


Polecieć samolotem, by zobaczyć jeszcze więcej samolotów. To marzenie niejednego fana lotnictwa. Dogodna siatka połączeń z Wrocławia daje możliwość odwiedzin  największych muzeów techniki i lotnictwa w Europie. To trzeba zobaczyć!

Le Bourget, Sinsheim i Londyn – to obowiązkowe punkty na mapie miłośników lotnictwa. Można śmiało stwierdzić, że w tych trzech miastach znajdują się najokazalsze lotnicze eksponaty w całej Europie. Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko zakupić bilet i wsiąść do samolotu. – Dzięki dogodnym połączeniom z Wrocławia można podziwiać najwspanialsze samoloty Europy w Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii – mówi Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław.

Pierwszą stacją na samolotowej mapie Europy jest Muzeum Lotnictwa i Astronautyki Le Bourget, położone zaledwie 10 km na północ od Paryża na lotnisku Le Bourget. Jest to jedno z najstarszych muzeów lotnictwa na świecie. W Le Bourget odbywa się Międzynarodowy Salon Lotniczy w Paryżu, jedna z najbardziej prestiżowych imprez lotniczych w Europie. W muzeum znajduje się prawie 20 tysięcy lotniczych eksponatów, rozpoczynając od 1500 roku aż do współczesności. Największą gratką będzie zapewne Bleriot 11, którym przeleciano po raz pierwszy przez kanał La Manche oraz niezapomniany Concorde. Jego eksperymentalny egzemplarz można zobaczyć właśnie w Le Bourget. Do Muzeum Lotnictwa i Astronautyki można się dostać z Wrocławia, lecąc liniami Air France (na lotnisko Charles de Gaulle) lub Ryanair (na lotnisko Paryż Beauvais).

Kolejnymi punktami obowiązkowymi jest niemieckie Sinsheim i Muzeum Techniki. Gratką dla pasjonatów jest fakt, że to muzeum, jako jedyne, posiada dwa ponaddźwiękowe samoloty pasażerskie – Concorde’a i Tu-144 (radziecka wersja concorde’a). Łącznie w Sinsheim znajduje się 50 samolotów, ponad 300 samochodów, a także dziesiątki traktorów i motocykli. Do Muzeum Techniki dotrzecie, lecąc Lufthansą z Wrocławia do Frankfurtu nad Menem. Stamtąd wystarczy dojechać 120 km samochodem. Trzecim i ostatnim punktem docelowym dla fanów lotnictwa jest oczywiście londyńskie RAF Museum, gdzie można oglądać 130 eksponatów brytyjskiego lotnictwa. Samoloty można zwiedzać również wewnątrz. W muzeum dostępne są wystawy, które informują o najciekawszych aspektach pracy kontrolerów lotów czy też historiach związanych z Bitwą o Anglię. Do Londynu dotrzecie oczywiście z wrocławskiego linami Ryanair – do Stansted (w terminie 12-16.10 za bilet w obie strony zapłacicie 352,15 zł) lub Wizz Air – do Luton (w terminie 09-15.10 za bilet o obie strony zapłacicie 227 zł*.

*Ceny z systemów rezerwacyjnych przewoźników aktualne na dzień 23.09.2019r.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę