Trzy ciepłe propozycje na chłodny, listopadowy weekend


Planujesz szybki wypad za granicę na początku listopada? Neapol, Malta i Odessa czekają. Każde z tych miejsc ma wiele do zaoferowania na swój unikalny sposób. Do wszystkich dotrzemy samolotem z wrocławskiego lotniska.

U nas temperatura bliska zeru, a w stolicy włoskiej Kampanii na termometrach +20° – doskonale! Poza tym, trudno w Neapolu nie myśleć o przeszłości – jej ślady spotykamy na każdym kroku: piękne zabytki, a poza tym nieobliczalny Wezuwiusz. Zachwyci nas, podobnie zresztą jak temperament mieszkańców tego miasta – nigdzie tak szybko nie nauczymy się kłócić i godzić jak tutaj. Na dodatek tylko tu jest podobno prawdziwa pizza i najlepsza kawa. Jeśli na wypad wybierzemy pierwszy weekend listopada, można przy okazji spróbować tam torrone dei morti – specjalnych słodyczy, jakimi dzieci są tu obdarowywane w Dzień Zaduszny. Z Wrocławia dotrzemy do Neapolu samolotem linii Ryanair (pon., pt.), płacąc za lot w obie strony 346,40 zł (wylot: 1.11, powrót: 4.11)*.

Początek listopada (w tym roku 1 listopada wypada w piątek) to świetna pora również na zwiedzanie Malty. Najbardziej na południe wysunięta wyspa Europy może się pochwalić aż 300 dniami słonecznymi  w roku. Temperatura za dnia sięga 20 stopni, więc ci, którzy nie lubią upałów będą zachwyceni. – Poza tym to miejsce oferujące moc przepięknych zabytków, niepowtarzalnych krajobrazów, pyszne jedzenie i niezwykłe tradycje – zachęca Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław. Lot z Wrocławia w dwie strony (z Ryanairem – wt., sob.) kosztuje 460,80 zł (wylot: 2.11, powrót: 05.11)*.

Nie mniej atrakcyjny wydaje się weekend w Odessie – najbardziej kosmopolitycznym mieście Ukrainy. Założona przez carycę Katarzynę II metropolia kusi nie tylko pięknymi widokami, ale też kulturą i sztuką na najwyższym poziomie. Słupek rtęci na termometrze zatrzymuje się tu w listopadzie w okolicy 15 kresek powyżej zera. W całym mieście znajdziemy wiele śladów po wielkich Polakach, choćby po Adamie Mickiewiczu. Loty z Wrocławia do Odessy oferują linie Ryanair (wt., sob.) i Wizz Air (pon., pt.). W ofercie tej drugiej linii bilet tam i z powrotem na pierwszy weekend listopada kosztuje 528 zł (wylot: 1.11, powrót: 4.11)*.

*Cena biletu z systemu rezerwacyjnego przewoźnika na dzień 9.09.2019.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę