Gorący sierpień Portu Lotniczego Wrocław


Ponad 380 tys. pasażerów obsłużyło wrocławskie lotnisko w sierpniu. W samolotach tanich linii na trasach międzynarodowych zajętych było średnio 92,5% miejsc. Świetnymi wynikami mogą się też pochwalić przewoźnicy sieciowi.

W samolotach na trasach do Amsterdamu (KLM) i Paryża (Air France) zajętych jest średnio ok. 85% miejsc – to wyśmienity wynik. Znaczący wzrost przewoźnicy odnotowali na trasach do Zurychu (SWISS) i Düsseldorfu (Eurowings). Najwięcej pasażerów korzysta z połączeń do Frankfurtu i Monachium (Lufthansa). Łącznie sieciowi przewoźnicy odnotowali w sierpniu wzrost o 11,6% w porównaniu z tym samym okresem sprzed roku. – Wyniki z ostatnich miesięcy pokazują, że połączenia do dużych portów przesiadkowych mają ogromny potencjał. Uruchomienie w maju trasy do Amsterdamu okazało się strzałem w dziesiątkę – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Tanie linie przewiozły w sierpniu ponad 201 tys. podróżnych (podobnie jak w poprzednim, rekordowym miesiącu). W przypadku aż 43 z 50 połączeń niskokosztowych w samolotach zajętych było ponad 90% miejsc. Dotyczy to wszystkich kierunków południowych, wschodnich i na Wyspy Brytyjskie, a także do Paryża Beauvais, Dortmundu czy Eindhoven. Ogromny potencjał wzrostu wykazują też kierunki wschodnie. Pasażerowie mają do dyspozycji pięć takich połączeń: Kijów Boryspol (Ryanair), Kijów Żuliany, Lwów, Charków i Kutaisi (wszystkie cztery obsługuje Wizz Air). Dodatkowo, od jesieni Ryanair i Wizz Air uruchomią loty do Odessy.

W ruchu krajowym przybyło 11,6% podróżnych. Wyraźnie więcej pasażerów korzysta z połączenia PLL LOT na Lotnisko Chopina (10,7%). W sierpniu, podobnie jak i w lipcu, dużym zainteresowaniem cieszyło się także niskokosztowe połączenie do Gdańska (Ryanair). Natomiast z czarterów turystycznych skorzystało ponad 111 tys. podróżnych (wzrost o 4,4% w porównaniu do poprzedniego roku). Ogółem, w sierpniu Port Lotniczy Wrocław obsłużył o 3,1% pasażerów więcej niż w tym samym miesiącu w 2018 roku. Od początku tego roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył już ponad 2,4 mln pasażerów, czyli o 7,5% więcej niż przed rokiem.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę