Trzy propozycje na jesienny city break


Moc atrakcji, ale bez wielkich tłumów. Komu marzy się ciekawy weekend, niech wybierze Porto, Malagę lub Mediolan. Każde z tych miast kusi na inny sposób. W każdym można się zakochać. Do każdego dotrzemy samolotem z Wrocławia.

Kto był w Porto, ten się w nim zakochał. Kto się nie zakochał, ten nie widział prawdziwego Porto… Drugie pod względem wielkości miasto Portugalii to wręcz wymarzone miejsce na kilkudniowy wypoczynek: Atlantyk, piękne wzgórza, morze czerwonych dachów, starówka wpisana na listę UNESCO, cudne azulejos (niepowtarzalne, ręcznie malowane, ceramiczne płytki) i pyszne kulinaria. I żadnego pośpiechu. Zabierzemy się tam z liniami Wizz Air (śr., niedz.). Bilet w dwie strony kosztuje 438 zł (wylot: 12.10, powrót: 16.10)*.

Inne, nie mniej kuszące atrakcje zapewnia stolica europejskiej mody – Mediolan. Jej wizytówkami są też znakomite, włoskie jedzenie, piłka nożna (dwa wielkie kluby: Inter i Milan) i – przede wszystkim – Duomo, największa na świecie gotycka katedra. – Będąc tam, nie można też ominąć kościoła Santa Maria delle Grazie, którego refektarz zdobi słynna „Ostatnia wieczerza” Leonarda na Vinci – podpowiada Monika Półtorzycka Jon, menager ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław. Do Mediolanu dotrzemy samolotem linii Ryanair (pon., pt.), płacąc za bilet w tę i z powrotem 278,15 (wylot: 11.10, powrót: 14.10)*.

W poszukiwaniu miejsc odpowiednich na weekendowy oddech, zajrzyjmy także do hiszpańskiej Malagi. Dla tych, którzy nie lubią tłumów i cenią sobie świetną, śródziemnomorską kuchnię, ciepły klimat, piękne plaże i ciekawe zabytki, to miejsce wprost wymarzone. Drugie pod względem wielkości miasto Andaluzji zachwyci każdego. Co zobaczyć? Możliwości jest mnóstwo, ale na pewno nie można zapomnieć o Alcazabie – fortecy z XI wieku. Rozciąga się stamtąd genialny widok na całe miasto. Jak tam dotrzeć? Z liniami Ryanair (pon., pt.). Cena biletu w dwie strony to 573 zł (wylot: 11.10, powrót: 14.10)*.

*Cena biletu w dwie strony z systemu rezerwacyjnego przewoźnika na dzień 21.08.2019.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę