Letni TOP 5 wrocławskiego lotniska


Grecja, Turcja i Hiszpania – te kraje najczęściej były celem podróży osób korzystających z usług Portu Lotniczego Wrocław. Zwycięską, słoneczną Helladę w te wakacje wybrało ponad 96 tysięcy pasażerów.

Nowe mody przychodzą i odchodzą, ale Grecja pozostaje ulubionym kierunkiem letnich wojaży Polaków. Tak jest i w tym roku, jeśli chodzi o turystów odlatujących z Wrocławia. Od 1 czerwca do połowy sierpnia z wrocławskiego lotniska do Grecji poleciało ponad 96 tys. osób. – Jesteśmy w szczycie sezonu – podkreśla Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – W letnich miesiącach z usług naszego lotniska korzysta najwięcej pasażerów, którzy mają bogaty wybór kierunków. Lipiec był dla nas najlepszym miesiącem w historii – dodaje. Oferta lotów do Grecji to 9 kierunków. Najwięcej turystów wybrało Kretę, Zakynthos i Rodos.

Drugi stopień na podium zajmuje Turcja, którą za cel podróży obrało 73,5 tysiąca osób wylatujących z Wrocławia na wakacje. – Oprócz szerokich, piaszczystych plaż i doskonałej kuchni, kryje się tam wiele zagadek i skarbów historii. Turcja kojarzy nam się z Orientem, dlatego jest tak intrygująca – uważa Dariusz Kuś. Dwa najpopularniejsze kierunki tureckie to Antalya i Bodrum. Podróżni korzystający z oferty wrocławskiego lotniska mają do wyboru także Izmir.

Trzecie miejsce przypadło w udziale Hiszpanii (57 tys. pasażerów). W tym przypadku królują Majorka, Alicante i Barcelona. Czwartym najpopularniejszym wakacyjnym kierunkiem są Włochy (48,5 tys. osób). Najwięcej podróżnych wybrało Palermo, Rzym i Bolonię. Natomiast piąta w tym zestawieniu jest  Bułgaria, którą wybrało prawie 41 tys. osób. Od początku roku z wrocławskiego lotniska skorzystało ponad 2 mln podróżnych, którzy w sezonie letnim mają do dyspozycji w sumie 83 połączenia: 50 niskokosztowych, w tym 18 atrakcyjnych kierunków południowych, 9 sieciowych oraz 24 połączenia czarterowe.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę