Leć, jedz, pij, żyj…


Dobre towarzystwo, pyszne jedzenie, znakomite napoje i ciekawe koncerty – recepta na idealny wypoczynek. Wczesną jesienią zrealizujemy ją na kilku niezwykłych, europejskich festiwalach. Dotrzemy na miejsce samolotem z Wrocławia.

Ponad 1200 festiwali winiarskich odbywa się w Niemczech. Największym i najstarszym (ma już ponad 570 lat) jest Dürkheim’s Wurstmarkt w landzie Nadrenia-Palatynat, zwanym niemiecką Toskanią. Odbywa się w dniach 6-10 i 13-16 września. Prawie 700 tys. turystów, którzy go odwiedzają, wypija w 50 miejscach 400 tys. litrów pysznego wina 150 gatunków. Jest też moc innych atrakcji. Przy okazji można np. skorzystać z oferty miejscowego uzdrowiska, przypominającego… polski Ciechocinek. Najłatwiej dotrzeć z Wrocławia do Frankfurtu drogą lotniczą (linie Lufthansa oferują loty codziennie), a stamtąd – samochodem lub pociągiem.

Kto woli boski napój z bąbelkami, niech na celownik weźmie festiwal Cavatast – wielkie święto musującego, katalońskiego wina cava (odpowiednika szampana). Sant Sadurni d’Anoia jest jego stolicą. – Przez 3 dni (od 4 do 6 października) można się zachwycać smakiem najlepszej na świecie cavy i tutejszych kulinariów. Są też muzyka, taniec i wspaniała atmosfera – podkreśla Monika Półtorzycka-Jon, menager ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław. Najlepiej polecieć z Wrocławia do Barcelony (Girony) liniami Ryanair (śr.,sob.), a dalej – pociągiem (50 km). Bilet lotniczy w dwie strony kosztuje 432,69 zł (wylot: 5.10, powrót: 9.10)*.

Gdyby jednak okazało się, że komuś bardziej w smak złocisty trunek, z którego słyną nasi zachodni sąsiedzi, powinien wybrać się na słynny Oktoberfest do Monachium (21.09-6.10). Tam liczą się tylko: doskonałe piwo, znakomite kiełbaski i świetna zabawa w gronie przyjaciół. Bez krzty przesady można powiedzieć, że cała metropolia żyje w tym czasie wyłącznie piwem. Goście co roku wypijają go… 6 mln litrów! Z Wrocławia dotrzemy na miejsce 7 dni w tygodniu samolotem flagowych, niemieckich linii Lufthansa.

*Cena biletu z systemu rezerwacyjnego przewoźnika aktualna na dzień 13.08.2019.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę