Chatbot „Port Lotniczy Wrocław” finalistą prestiżowego konkursu


Innowacyjność, funkcjonalność i przyjazność – te cechy chatbota wrocławskiego lotniska przeznaczonego dla podróżnych docenili jurorzy prestiżowego konkursu „Dobry Wzór”.  Jego organizatorem jest Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

Dobry Wzór istnieje od 1993 r. Jest pierwszą w Polsce nagrodą za najlepiej zaprojektowane produkty i usługi. Są one oceniane na podstawie kryteriów wizualnych, użytkowych i ekonomicznych, a także innowacyjności, oryginalności i komfortu użytkowania. Co zdecydowało o tym, że chatbot „Port Lotniczy Wrocław”, uruchomiony na początku tego roku dotarł do ścisłego finału? – Eksperci konkursu docenili pomysł wykorzystania sztucznej inteligencji do rozwiązywania problemów podróżujących. To doskonała koncepcja „przyjaciela podróży”, który udzieli wielu informacji i zmniejszy stres związany z wyjazdem. Ma przyjazną grafikę i przydatne funkcjonalności – mówi Katarzyna Rzehak, dyrektor konkursu.

Chatbot „Port Lotniczy Wrocław” jest przygotowany do pełnienia kilku ról, w tym wirtualnego asystenta pasażera i przewodnika po lotnisku. Wszystkie informacje są aktualizowane w czasie rzeczywistym i dostępne przez urządzenia mobilne. W sumie odpowiada na kilkaset pytań najczęściej zadawanych przez pasażerów. Ułatwia też zaplanowanie podróży, bo udostępnia wyszukiwarkę połączeń zintegrowaną z popularnym Skyscannerem. Do korzystania z chatbota wystarczy mieć na telefonie aplikację Messenger (wpisujemy: „Port Lotniczy Wrocław”).

Fakt, że nasz chatbot został doceniony przez ekspertów, daje nam ogromną satysfakcję. Warto podkreślić. że otrzymuje też nadzwyczaj pozytywne opinie ze strony podróżnych. Bardzo nas cieszy, że tak dobrze wpisał się w ich oczekiwania. W planach rozwoju chatbota są już kolejne udogodnienia i funkcjonalności – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. Port Lotniczy Wrocław jest pierwszym lotniskiem w Polsce korzystającym z chatbota. Takie rozwiązanie do tej pory wprowadziły tylko nieliczne lotniska w Europie.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę