Azymut na Wschód


Wrocławskie lotnisko po raz kolejny obiera kierunek na Wschód. Węgierski przewoźnik Wizz Air ogłosił uruchomienie od nowego sezonu lotów na trasie Wrocław-Odessa. Jest to już siódme wschodnie połączenie, który możemy wybrać za cel podróży ze stolicy Dolnego Śląska.

Podroż na Wschód można zacząć od malowniczej Odessy, która właśnie znalazła się w ofercie Wizz Air. Pierwszy samolot węgierskiego przewoźnika odleci tam już 1 listopada. Za bilet w obie strony zapłacimy 338 zł (w terminie 08-15.11) lub 398 zł (w terminie 01-08.11)*. Loty realizowane są w poniedziałki i piątki.

Odessa to trzecie największe miasto na Ukrainie i zarazem jeden z najpopularniejszych kurortów nad Morzem Czarnym. Jesteśmy pewni, że zachwyci naszych pasażerów – mówi Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław. Ukraiński kurort to przede wszystkim doskonały wybór dla miłośników historii, kinematografii oraz literatury. Na najsłynniejszym deptaku Odessy, ulicy Deribasowskiej, znajduje się dom, w którym mieszkał Adam Mickiewicz. Miłośnicy kina nie mogą oczywiście pominąć wizyty na słynnych schodach potiomkinowskich uwiecznionych w klasyku kina niemego, czyli „Pancerniku Potiomkin” Siergieja Eisensteina. Kurort, mimo iż zbudowano go 200 lat temu, to prawdziwa perełka architektoniczna. Korzystając z pobytu w Odessie koniecznie trzeba zwiedzić gmach Teatru Opery i Baletu, filharmonię czy spektakularny budynek dworca kolejowego. Do Odessy polecimy także we wtorki i soboty z liniami Ryanair. Pierwszy lot zaplanowano na 29 października.

Obierając kierunek wschód, nie można zapomnieć o najsłynniejszym mieście tego regionu, czyli Lwowie, nazywanym Paryżem Wschodu. Wygodna oferta z naszego lotniska – samoloty do Lwowa odlatują cztery razy w tygodniu – pozwala na eksplorowanie tego miasta w dogodnym dla każdego terminie. We Lwowie znajduje się ponad połowa wszystkich zabytków Ukrainy. Miasto warto zwiedzać, podążając szlakiem polskiej historii. Punktem obowiązkowym jest kolumna Adama Mickiewicza na Placu Mariackim, Cmentarz Łyczakowski, Wysoki Zamek i Kopiec Unii Lubelskiej. Do Lwowa możemy wybrać się Wizz Airem już za 278 zł w dwie strony (w terminach 20-25.08 lub 28.08-01.09)*.

Z Wrocławia polecimy również do stolicy Ukrainy. Kijów to idealne miejsce na city break. Z Wrocławia na lotnisko Żuliany zabierze nas Wizz Air (w terminie 30.08-02.09 za bilet w dwie strony zapłacimy 378 zł)*, a na lotnisko Boryspol – Ryanair (262 zł za bilet w dwie strony w terminie 04-08.09)*. Monumentalne sobory i kościoły to tylko część atrakcji stolicy Ukrainy. Warto zagłębić się również w codzienne życie mieszkańców Kijowa i zajrzeć na niesamowite targowiska z żywnością, tj. Besarabka czy Rynek Żytni. Punktem obowiązkowym pobytu w mieście jest również spacer po jednej z najsłynniejszych ulic Europy Wschodniej, czyli po Chreszczatyku. Ofertę kierunków wschodnich uzupełnia również połączenie Wrocław-Charków oraz Kutaisi w Gruzji.

*Cena biletu z systemu rezerwacyjnego przewoźnika aktualna na dzień 13.08.2019.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę