Nie pakuj się w kłopoty


Których przedmiotów nie można wkładać do bagażu rejestrowanego, a których do podręcznego? W szczycie sezonu wakacyjnego Urząd Lotnictwa Cywilnego przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Port Lotniczy Wrocław włącza się do kampanii informacyjnej „Nie pakuj się w kłopoty”. – Podróżujący powinni pamiętać, że pewne przedmioty, np. elektronika nie mogą być przewożone w bagażu rejestrowanym, inne w bagażu podręcznym, zaś przewóz niektórych jest całkowicie zabroniony. Warto o tym pamiętać za każdym razem, kiedy planujemy podróż – przypomina Tomasz Lenart, kierownik obsługi pasażerskiej Portu Lotniczego Wrocław.

Zabierając w podróż lotniczą np. aparat fotograficzny, drona, tablet, czy power bank trzeba stosować się do określonych reguł. To kluczowe ze względów bezpieczeństwa. W bagażu rejestrowanym nie można przewozić urządzeń elektronicznych z akumulatorami litowo-jonowymi, nawet e-papierosów. Powinny one trafić do bagażu podręcznego. Natomiast w bagażu podręcznym nie mogą być przewożone np. narzędzia robocze i zabawki imitujące broń. Przedmioty takie jak gaz pieprzowy, materiały pirotechniczne czy elektroniczna deskorolka nie są dopuszczone do przewozu samolotem ani w bagażu rejestrowanym, ani w podręcznym.

Istnieje cała lista przedmiotów, z którą należy się bezwzględnie zapoznać przed wyruszeniem w podróż. Lista dostępna jest tutaj: https://bezpiecznybagaz.ulc.gov.pl/

W ramach akcji informacyjnej Urzędu Lotnictwa Cywilnego przygotowano spot edukacyjny, plakaty oraz grafiki, które można zobaczyć m.in. w mediach społecznościowych, na terenie lotnisk i w środkach komunikacji miejskiej.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę