Aktywny wypoczynek


Wyspy Kanaryjskie to prawdziwy raj dla miłośników aktywnego wypoczynku. Wyjątkowo sprzyjające warunki do uprawiania rozmaitych sportów panują tam przez cały rok, jednak najwięcej atrakcji czeka tu latem. Z Wrocławia polecimy bezpośrednio na Teneryfę i Fuerteventurę, skąd blisko też na Lanzarote.

Wyspy Kanaryjskie, znane już w starożytności, nazywane były Wyspami Szczęśliwymi. Panujący tu klimat czyni je jednym z najbardziej przyjaznych miejsc na świecie. Na archipelag składa się siedem głównych wysp (Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, La Palma, La Gomera i El Hierro) oraz małe okoliczne wyspy. Każda z nich jest inna i oferuje inne możliwości do uprawiania sportów. Różnorodność to jeden z najważniejszych atutów archipelagu. – To jedno z najpiękniejszych miejsc na ziemi. To doskonały kierunek dla miłośników aktywnego sposobu spędzania czasu. Z Wrocławia polecimy bezpośrednio na najważniejsze i  zachwycające urodą wyspy archipelagu – zachęca Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław.

Malownicza Fuerteventura (leży ok. 100 km od wybrzeży Afryki) to prawdziwa europejska mekka windsurferów i kitesurferów. Miłośnicy sportów wodnych przyjeżdżają na Fuertę z całego świata. Wyspa nazwę wzięła od hiszpańskich słów fuerte (silny) i viento (wiatr). Największą popularnością cieszy się miejscowość Costa Calma, która leży w części wyspy, gdzie wieje najmocniej. Co roku na przełomie lipca i sierpnia na Fuerteventurze odbywają się  Mistrzostwa Świata w Windsurfingu i Kiteboardingu. Surowa Lanzarote także przyciąga amatorów sportów wodnych. Ta wyspa znana jest również z zawodów triatlonowych z serii Ironman. Wyspę chętnie odwiedzają także nurkowie oraz rowerzyści górscy. Jednak zdaniem wielu najwięcej do zaoferowania ma pełna atrakcji Teneryfa. To doskonałe miejsce do uprawiania sportów wodnych, trekkingu po zróżnicowanym terenie czy jazdy rowerem wśród malowniczych krajobrazów. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się też golf.

Z Wrocławia dolecimy bezpośrednio na dwie wyspy archipelagu. Na Teneryfę co niedzielę zabierze nas niskokosztowa linia lotnicza Ryanair. Na Fuerteventurę możemy wybrać się lotem czarterowym z biurem podróży – wycieczki z Wrocławia oferuje TUI i Itaka. Z Fuerty na Lanzarote można przepłynąć promem. Wyspy są od siebie oddalone zaledwie o kilkanaście kilometrów.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę