Wypoczynek na najpiękniejszych plażach Europy


Błyszczący piasek, czysta woda, piękne widoki – każdy, kto kocha plażowanie, tego będzie szukał. Takie miejsca są na wyciągnięcie ręki – wystarczy wsiąść na pokład samolotu na wrocławskim lotnisku.

Rajska plaża w Italii? Jest ich tutaj wiele, ale komu marzą się biały piasek, krystaliczna woda i cudowne widoki, powinien się zainteresować plażą Marausa koło miasta Tropea. To najbardziej na południe wysunięta część kontynentalnych Włoch. Nie przez przypadek to miejsce jest nazywane „klejnotem Kalabrii” – trudno nie zakochać się w tym, co tu zastaniemy: morze jest spokojne, co czyni plażę idealną na wakacje z dziećmi. Jak tam dotrzeć? Samolotem  linii Ryanair do Neapolu (pon., pt.), a dalej pociągiem, autobusem lub samochodem. Bilet w dwie strony kosztuje 275,52 zł (wylot: 19.08, powrót: 26.08)*.

Silną konkurencją dla tego kalabryjskiego raju są przepiękne, otoczone błękitnym morzem i strzelistymi klifami plaże wybrzeża Algarve w Portugalii. Trudno z tutejszego bogactwa wybrać jedną. – Portugalia oferuje ponad 300 plaż i 17 przystani, którym przyznano Błękitną Flagę. To stanowi gwarancję czystości i bezpieczeństwa – mówi Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław. Taką, która urzeknie każdego jest Praia da Ilha da Baretta (w Parku Naturalnym Ria Formosa koło Faro). Jaka tu czystość, spokój i widoki! Do Faro dostaniemy się w każdą środę samolotem linii Ryanair z Wrocławia. Koszt biletu w dwie strony to 718,18 zł (wylot 21.08, powrót: 28.08)*.

Z kolei za jedno z najpiękniejszych miejsc wypoczynku nad morzem w Hiszpanii uchodzi Playa de Lloret (Costa Brava). Najłatwiej dotrzeć tam, lecąc do Barcelony liniami Ryanair (śr., sob.). Cena biletu w dwie strony to 503,06 zł (wylot: 24.08, powrót: 31.08)*. A gdyby tak postawić na zestaw „plaża + samolot”, ale w wersji polskiej? Nic prostszego – trzeba wsiąść na pokład maszyny Ryanair lecącej do Gdańska (wt, czw., sob.). Jedną z najmniej obleganych i najbardziej urokliwych jest plaża na Babich Dołach w Gdyni: piach, woda, klify i tajemnicze ruiny starej torpedowni robią wrażenie. Za bilet w obie strony zapłacimy 210,08 zł (wylot: 24.08, powrót: 31.08)*.

*Cena biletu z systemu rezerwacyjnego przewoźnika aktualna na dzień 11.07.2019.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę