Samolotem na wyścigi F1


Kibicujecie Robertowi Kubicy albo innym tuzom Formuły 1? Zamiast śledzić ich poczynania przed telewizorem, możecie się wybrać na któryś z wyścigów. Oferta Portu Lotniczego Wrocław pozwala dotrzeć wszędzie tam, gdzie są rozgrywane.

Taki wyścig to dla każdego fana sportów motorowych wielkie święto. Można je przeżyć, kibicując swoim ulubieńcom na miejscu – z trybun. Już w najbliższym czasie nadarzy się kilka okazji w Europie. Pierwszą jest Grand Prix Niemiec, które zostanie rozegrane na torze Hockenheim 28 lipca. Z Lufthansą można codziennie dotrzeć z Wrocławia do Frankfurtu nad Menem (a stamtąd np. pociągiem na miejsce). Polecamy wybrać się tam już w piątek, by podziwiać zawodników również w czasie eliminacji.

Kolejne takie zawody będą rozgrywane w dniach 30.08-1.09 w belgijskim Spa. To jeden z ulubionych torów kierowców F1, bo jest usytuowany w pagórkowatym krajobrazie Ardenów. Linie Ryanair zabiorą nas do Brukseli (pon., śr., pt.), a stamtąd już niedaleko na miejsce. Bilet w obie strony kosztuje 212,5 zł (wylot: 30.08, powrót: 2.09)*. Już tydzień później najlepsi kierowcy spotkają się z kolei na torze Monza, gdzie ich bolidy mogą osiągnąć największą prędkość – grubo powyżej 350 km/h! By to podziwiać, lecimy do Mediolanu z Ryanairem (pon., pt.). A po zawodach można zrobić sobie kilka dni urlopu i zwiedzić piękne okolice tego miasta. Podróż w dwie strony kosztuje 226,84 (wylot: 226,84, powrót: 13.09)*.

Ale fani F1 nie muszą się wcale ograniczać do zawodów rozgrywanych w Europie. Do końca roku najszybsi kierowcy świata zmierzą się jeszcze m.in. w Singapurze, Japonii, Meksyku, Brazylii i Abu Dhabi. Dotarcie tam ułatwia bogata oferta wrocławskiego lotniska. – Połączenia z wielkimi hubami, jakimi są lotniska Paryż Charles de Gaulle, Amsterdam Schiphol, Zurych czy Frankfurt nad Menem sprawiają, że możemy z jedną przesiadką dotrzeć właściwie do każdego miejsca na świecie – podkreśla Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław.

*Cena biletu z systemu rezerwacyjnego przewoźnika aktualna na dzień 11.07.2019.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę