Rekordowe półrocze Portu Lotniczego Wrocław


Od stycznia do końca czerwca wrocławskie lotnisko obsłużyło prawie o 10% pasażerów więcej niż w tym samym okresie roku 2018. Największym wzrostem mogą się pochwalić przewoźnicy sieciowi, ale podróżnych przybywa również innym liniom.

W pierwszym półroczu tego roku z usług wrocławskiego lotniska skorzystało w sumie już ponad 1,6 mln pasażerów, czyli o 9,6% więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem. To najlepszy wynik w historii Portu Lotniczego Wrocław. Znaczący wzrost – o ponad 18% – odnotowali przewoźnicy sieciowi. – Ich oferta systematycznie się wzbogaca. Podróżnych przyciągają rejsy do największych hubów przesiadkowych. Potwierdza to sukces połączenia do Paryża, uruchomionego przez Air France przed rokiem. Już widać, że bardzo dużą popularnością cieszy się też nowe połączenie do Amsterdamu, uruchomione przez linie KLM na początku maja tego roku – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław.

Tanie linie przewiozły w pierwszym półroczu 2019 ponad milion pasażerów, a więc o niemal 7% więcej niż w tym samym okresie przed rokiem. Dużym powodzeniem cieszą się m.in. połączenia do Kijowa Boryspola (Ryanair) i Charkowa (Wizz Air), uruchomione jesienią 2018. Ale podróżnych systematycznie przybywa również na wielu innych kierunkach. – Ten segment rozwija się stabilnie, czemu sprzyja rozbudowana siatka i różnorodność kierunków. Samoloty na większości tras są wypełnione niemal w 100%, co przekonuje, że oferta przewoźników jest dobrze dobrana do oczekiwań podróżnych – dodaje Jarosław Sztucki.

Imponujące tempo wzrostu od początku roku utrzymuje się w ruchu czarterowym. Z oferty biur podróży skorzystało w pierwszym półroczu ponad 17% pasażerów więcej niż w tym samym okresie przed rokiem. Największą popularnością cieszą się kurorty na Riwierze Tureckiej i Riwierze Egejskiej, greckie wyspy, a także Hiszpania i Bułgaria. Tegoroczną nowością jest Algarve, najbardziej słoneczny region kontynentalnej Portugalii. Przybywa podróżnych również w ruchu krajowym. Na trasie do Warszawy przewoźnik, PLL LOT, odnotował przez pierwszych 6 miesięcy tego roku wzrost o prawie 10%.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę