Krótkie wakacje w długi weekend


Bierzemy jeden dzień urlopu, rezerwujemy lot i wakacje gotowe! Dokąd się wybrać? W ofercie Portu Lotniczego Wrocław można znaleźć wiele propozycji, które przypadną go gustu (i kieszeni) każdemu, kto chce miło spędzić ten czas. Najbliższa okazja w połowie sierpnia!

Czwartek 15 sierpnia to dzień wolny od pracy. Warto więc zorganizować sobie kilkudniowy wypoczynek. Dokąd polecieć? Kto wybierze Porto, zawiedziony nie będzie – przepiękne, ceramiczne kafelki azulejos, niepowtarzalny klimat dzielnicy Ribeira (wpisanej na listę UNESCO), panorama miasta z Torre dos Clerigos (najwyższej tutejszej wieży) i doskonała kuchnia to tylko kilka z atutów tego miejsca. Linie Wizz Air oferują tam loty z Wrocławia w każdą środę i niedzielę. Koszt biletu w dwie strony? Zapłacimy za niego 708 zł (wylot: 14.08, powrót: 18.08)*.

Z tymi liniami możemy się też wybrać do włoskiego Bari. – W stolicy Apulii kuszące są zarówno klimatyczne, wąskie uliczki starego miasta, jak i piaszczyste plaże czy liczne możliwości uprawiania sportów wodnych. Nie bez przyczyny to miasto uchodzi za najlepsze na Półwyspie Apenińskim miejsce oferujące takie rozrywki – podkreśla Monika Półtorzycka-Jon menager ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław. Samolot z Wrocławia staruje tam w każdy wtorek i sobotę. Koszt wyprawy w obie strony to 578 zł (wylot: 13.08, powrót: 17.08)*.

A może wyprawa gdzieś bliżej, choć nie mniej atrakcyjna? Do Lwowa 5 razy w tygodniu zabierze nas Wizz Air. Bez względu na to, czy nasi przodkowie wywodzą się stamtąd, warto zobaczyć to piękne miasto pełne polskich tropów: Rynek, ratusz, Katedrę Łacińską czy Cmentarz Łyczakowski. A przy okazji koniecznie spróbować różnorodnych, miejscowych specjałów – w tym żydowskich, galicyjskich czy ormiańskich. Mnóstwo tu knajpek, barów i restauracji. A ceny są przystępne… Na lot w dwie strony wydamy 238 zł (wylot: 14.08, powrót: 18.08)*.

*Cena biletów w dwie strony z systemów rezerwacyjnych przewoźników aktualne na dzień 26.06.2019.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę