Wakacyjne atrakcje dla dzieci


„W co się bawić?” – na to pytanie muszą odpowiedzieć sobie ci, którzy wybierają się na rodzinny urlop z pociechami. Znane ośrodki turystyczne mają im wiele do zaoferowania. W Atenach, na Maderze czy w Londynie nuda na pewno im nie grozi.

Słońce, plaża, ciepłe morze, pyszne jedzenie – to atrakcje oczywiste wszędzie tam, gdzie się wybieramy na rodzinne wakacje. Ale znane turystyczne ośrodki mają w ofercie atrakcje przeznaczone głównie dla dzieci. Np. Ateny oferują aż dwa „dziecięce” muzea: Muzeum Greckiej Sztuki Dziecięcej (prezentowanych jest tam 7 tys. dzieł wykonanych wyłącznie przez dzieci) oraz Hellenic Children’s Muzeum, hołdujące zasadzie „słyszę i zapominam, widzę i pamiętam, robię i rozumiem” (mali zwiedzający mogą zrozumieć świat, uczestnicząc w rozmaitych doświadczeniach). Do Aten zabierze nas Ryanair w każdy piątek. Bilet w sierpniu w dwie strony kosztuje 711,16 zł (wylot: 16.08, powrót: 23.08)*.

Ci, którzy kochają soczystą zieleń, powinni wybrać Maderę – wyspę wiecznej wiosny. Mimo bliskości Afryki, temperatura nie przekracza tu 30°, więc nie ma obaw odobrze samopoczucie najmłodszych. Atrakcje? Tą, której nie sposób pominąć, jest Muzeum Cristiano Ronaldo – genialny futbolista urodził się właśnie tutaj. Można tu znaleźć wszystko, co jest związane z jego dzieciństwem i karierą piłkarską. Z kolei na przedmieściach Funchal jest coś, co sprawi radość każdemu dziecku – zjazdy ze wzgórza Monte na tradycyjnych… wiklinowych saniach. Czarterowe loty z Wrocławia na Maderę oferuje do końca września biuro podróży Itaka.

Ale prawdziwym rajem, jeśli chodzi o rozrywki dla dzieci, jest Londyn. – Nikt nie ma do zaoferowania najmłodszym tyle, co to miasto. Na dodatek wyjątkowo dogodne są możliwości dotarcia tam z Wrocławia – podkreśla Monika Półtorzycka-Jon, menager ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław. Interaktywne Muzeum Historii Naturalnej oraz Muzeum Nauki to miejsca, w których dzień mija błyskawicznie. Wszystkiego można dotykać i brać udział w eksperymentach. No i wstęp dla dzieci jest darmowy. Jest też jedno z największych na świecie muzeum zabawek i słynne Londyńskie Akwarium. Loty do stolicy Anglii oferują linie Ryanair (codziennie) i WizzAir (codziennie). Podróż w dwie strony oznacza wydatek 358 zł (WizzAir, wylot: 13.08, powrót: 20.08)*.

* Ceny z systemów rezerwacyjnych przewoźników aktualne na dzień 18 czerwca 2019.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę