Urlop bez upałów


Gorące wakacje – tak. Prażące słońce – nie. Liczne jest grono osób, które w środku upalnego lata szukają ochłody. Idealnym kierunkiem wakacyjnych wypraw są dla nich kraje skandynawskie. Port Lotniczy Wrocław pomoże zrealizować takie plany.

Szkoda czasu na sen, a trzeba wycisnąć z dnia wszystko, co się da? Kto zrobił takie plany wakacyjne, powinien się skierować do Norwegii – za kołem podbiegunowym dzień trwa latem… całą dobę! Piękne widoki, urzekająca przyroda, krystalicznie czyste jeziora – ci, którzy kochają żeglarstwo i wypoczynek na łonie natury, tu poczują się jak w raju. Dni są ciepłe, powietrze suche, a cały kraj przyjazny tym, którzy lubią aktywny wypoczynek. Najlepiej bazą wypadową uczynić stolicę kraju, Oslo. Zabiorą nas tam i Wizz Air (pon., śr., pt.), i Ryanair (pon., wt., pt.). Lot w dwie strony kosztuje 98 zł (Wizz Air, wylot: 12.08, powrót: 19.08)*.

Przyroda nietknięta ludzką ręką jest też magnesem przyciągającym turystów do Szwecji. Ale, rzecz jasna, ta ma do zaoferowania również moc innych atrakcji, m.in. przepiękne zamki i pałace z ich bogatymi zbiorami i niezwykłą przeszłością. Jest ich wiele, wystarczy wspomnieć te w Sztokholmie, Uppsali czy Örebro. Natomiast stolica kraju położona na 14 wyspach połączonych 57 mostami to miejsce wprost idealne na kilkudniowy, aktywny wypoczynek. Koniecznie trzeba zajrzeć do Muzeum Vasa! Do Sztokholmu zabierze nas Wizz Air (pon., pt.). Za lot tam i z powrotem zapłacimy 98 zł (wylot: 12.08, powrót: 19.08)*.

Warto też zajrzeć do Rejkiawiku – najdalej na północ wysuniętej stolicy na świecie. – To jedno z najczystszych, najbardziej zielonych i najbezpieczniejszych miast na świecie. I doskonały punkt wypadowy, pozwalający zwiedzić cały ten nieco egzotyczny dla nas kraj – mówi Monika Półtorzycka-Jon, menager ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław. Będąc tam, warto wybrać m.in. do Błękitnej Laguny – gorące źródła i wulkaniczne skały wokół sprawiają, że łatwo poczuć się tam jak na innej planecie! Z Wrocławia do Rejkiawiku polecimy liniami Wizz Air (pon., śr., pt.). Na bilet przygotujmy 668 zł (wylot: 14.08, powrót: 21.08)*.

* Ceny z systemów rezerwacyjnych przewoźników aktualne na dzień 18 czerwca 2019.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę