Leć do Alicante również zimą!


Można już z kupować bilety na zimowe wakacje – oferta linii Ryanair na sezon jesień/zima 2019/2020 jest już dostępna. Znajdziemy w niej m.in. ulubiony, letni kierunek Polaków – Costa Blancę. Będzie się też można wybrać do pięknej Odessy nad Morzem Czarnym.

Marzyliście o odpoczynku w Alicante, ale latem Wam się to nie uda? Zaplanujcie więc wakacje zimą – to piękne miejsce nad Morzem Śródziemnym pozostanie w ofercie wrocławskiego lotniska na sezon zimowy. Linie Ryanair zaoferują tam loty dwa razy w tygodniu (od końca października we wt., sob.) – tak, jak w letnim rozkładzie lotów. – Warto zarezerwować bilety już teraz, bo to oznacza sporą oszczędność. Zimą jest tam równie słonecznie jak latem (95 procent dni w roku jest tam słonecznych), a temperatura oscyluje w okolicach 15 stopni. Atrakcji też nikomu nie zabraknie – mówi Monika Półtorzycka-Jon, menager ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław.

Ci, którzy lubią zwiedzać, na pewno skierują się do słynnego zamku Castillo de Santa Barbara – najważniejszego zabytku Alicante. Po drodze warto spokojnie chłonąć klimat starówki, która o każdej porze dnia ma inne oblicze – rano spokojna i leniwa, wieczorem – gwarna i tętniąca życiem. Jest też piękna katedra pod wezwaniem św. Mikołaja i ciekawe muzea, m.in. Muzeum Sztuki Współczesnej, Muzeum Archeologiczne czy Muzeum Czekolady. Ale przyciągają tu przede wszystkim piękne, piaszczyste plaże i aromatyczna kuchnia śródziemnomorska. Po sezonie letnim ceny (zarówno noclegów jak i w restauracjach) są atrakcyjne.

Okolice Alicante są też prawdziwym rajem dla tych, którzy lubią wspinaczkę – i to zarówno dla wytrawnych wspinaczy, jak i dla wszystkich, którzy traktują ten sport jako świetny sposób na odprężenie się. Przewodniki zajmujące się wspinaczką opisują około dwóch tysięcy tras, a nie ujmują wszystkich znanych… Późną jesienią za bilet w obie strony  zapłacimy 507,96 zł (wylot: 23.11.2019, powrót: 30.11.2019).* W zimowym rozkładzie lotów linii Ryanair znajdzie się też nowość – Odessa. Polecimy tam w każdy wtorek i sobotę.

* Ceny z systemów rezerwacyjnych przewoźników aktualne na dzień 18 czerwca 2019.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę