Futbol wysokich lotów

Dwa dni rywalizacji, 13 zespołów, jeden cel – tytuł mistrza Polski portów lotniczych 2019 w piłce nożnej. Zwycięzcą turnieju rozegranego na Stadionie Wrocław okazał się team ze Szczecina. Wrocławscy zawodnicy zdobyli tytuł drużyny fair play.

To była już 23. edycja Mistrzostw Polski Portów Lotniczych. Po raz drugi w historii gospodarzem zawodów, w których wystartowało 13 ekip, był Wrocław. Zmierzyły się ze sobą reprezentacje 11 regionalnych portów lotniczych oraz Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej i firmy WRO-LOT. Tytuł mistrza zdobyli piłkarze reprezentujący lotnisko w Szczecinie, którzy w finale pokonali zespół z Katowic. Miejsce na trzecim stopniu podium zajęli futboliści z Krakowa.

Wszyscy reprezentanci cały rok przygotowują się do tego turnieju, dlatego zawody stały na wysokim poziomie i dostarczyły wielu emocji – mówi Monika Półtorzycka-Jon, menager ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław. – Piłkarze na co dzień pracują na lotnisku w bardzo różnych działach i służbach. W weekend spotkali się w jednym zespole i jak zwykle spisali się na medal – dodaje.

Nagrody wręczono nie tylko trzem czołowym drużynom, ale także najlepszemu piłkarzowi, bramkarzowi i królowi strzelców. Tytuł drużyny fair play przypadł reprezentacji Portu Lotniczego Wrocław. Dodatkową atrakcją był odbywający się na stadionie Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa. To największa w Polsce i jedna z największych w Europie impreza promująca oryginalne, piwa rzemieślnicze. Organizatorem 23. edycji Mistrzostw Polski Portów Lotniczych był Port Lotniczy Wrocław.