Sezon w pełni!


Już ponad 1,2 mln pasażerów skorzystało w tym roku z usług Portu Lotniczego Wrocław. Tylko w maju lotnisko obsłużyło ponad 10% osób więcej niż w tym samym okresie przed rokiem. Imponujący wzrost odnotowali przewoźnicy sieciowi.

W maju 2019 z wrocławskiego lotniska skorzystało prawie 318 tys. pasażerów, a więc o 10,4% więcej niż w tym samym okresie roku 2019. Przewoźnicy sieciowi na trasach międzynarodowych odnotowali wzrost o ponad 20%. Na pierwszych miejscach pod względem liczby pasażerów znajdują się Frankfurt i Monachium (oba kierunki są obsługiwane przez Lufthansę). 6 maja wystartowało nowe połączenie sieciowe Wrocław-Amsterdam, obsługiwane przez globalnego potentata – holenderskie linie KLM. Na tej trasie samoloty latają codziennie.

Zainteresowanie pasażerów, już w pierwszym miesiącu funkcjonowania nowego kierunku, jest bardzo duże. Wszystko wskazuje na to, że Amsterdam powtórzy sukces połączenia na główne lotnisko Paryża, uruchomionego przez linie Air France w podobnym okresie przed rokiem – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. Stabilnie rozwija się segment połączeń niskokosztowych. Tanie linie przewiozły w maju prawie 200 tysięcy pasażerów, co przełożyło się na wzrost o 5,7% w porównaniu z majem 2018. W przypadku prawie wszystkich połączeń niskokosztowych w samolotach zajętych jest średnio ponad 90% miejsc.

Bardzo dynamicznie rozwija się także ruch czarterowy – w maju z oferty biur podróży skorzystało ponad 34% pasażerów więcej niż przed rokiem. Powodzeniem cieszą się zwłaszcza Turcja, Grecja, Hiszpania i Bułgaria. Poza tym podróżni mają do wyboru Egipt, Tunezję, Włochy czy Albanię. W tym sezonie letnim pasażerowie wrocławskiego portu mają do dyspozycji w sumie 83 połączenia: 50 niskokosztowych (w tym 18 atrakcyjnych kierunków południowych), 9 sieciowych oraz 24 połączenia czarterowe. Dodajmy, że od początku tego roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył już ponad 1,2 osób, czyli o 11,5% więcej niż przed rokiem.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę