7-milionowy turysta Itaki poleciał z Wrocławia


Riwiera Turecka i wyspy greckie – te miejsca wybiera większość osób korzystających z połączeń czarterowych, jakie z wrocławskiego lotniska oferują touroperatorzy. Jeden z tych kierunków wybrała też rekordowa klientka biura podróży Itaka.

Szczęśliwą podróżną, która wsiadła na pokład samolotu czarterowego Itaki we Wrocławiu, jest pani Beata z Bielawy na Dolnym Śląsku, która wraz z mężem Stanisławem wybrała się do kurortu Didyma (niedaleko Bodrum) w Turcji. „Szczęśliwą”, bo w ramach prezentu od touroperatora, który w tym roku obchodzi 30-lecie działalności, wycieczkę otrzymała gratis. Warto podkreślić, że właśnie Riwiera Turecka nad Morzem Śródziemnym jest niekwestionowanym hitem tegorocznego sezonu letniego.

Podróżnych przyciągają tam wysokiej klasy hotele z ofertą all inclusive, w tym atrakcjami dla całej rodziny (m.in. aquaparki, kompleksy basenów i animacje). Ogromną popularnością cieszą się też greckie wyspy, w tym Zakynthos, Rodos, Korfu, Kos oraz Kreta (Chania i Heraklion), Słoneczny Brzeg (Burgas) i Złote Piaski (Warna) w Bułgarii. Za cel wakacyjnych wojaży wiele osób chętnie obiera także Hiszpanię, w tym kurorty śródziemnomorskie oraz Teneryfę i Fuerteventurę w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Ofertę wakacyjnych, czarterowych wyjazdów do Portugalii uzupełnia Madera – atlantycka wyspa „wiecznej wiosny”.

Obserwujemy coraz większe zainteresowanie ofertą biur podróży również poza okresem wakacyjnym. Od stycznia skorzystało z niej blisko 40% podróżnych więcej niż w tym samym okresie przed rokiem. Wpływ na to ma fakt, że oferta touroperatorów jest coraz bogatsza i coraz bardziej różnorodna – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. Tegoroczną nowością w ofercie biur podróży jest Algarve, czyli piękny, najbardziej na południe wysunięty region Portugalii. W sezonie letnim 2019 podróżni wrocławskiego lotniska mają do dyspozycji łącznie 24 kierunki czarterowe.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę