Wyskoczmy na weekend do Gdańska


Piękne zabytki, niezwykła przyroda i czar wielkich kurortów – wystarczy godzina lotu, by spędzić kilka niezwykłych dni na Pomorzu. Co więcej, jedna wyprawa o daje szansę na poznanie 3 miast: Gdyni, Sopotu i Gdańska. Polecimy tam z Wrocławia.

Zastanawiacie się, dokąd wybrać się na kilka dni, by złapać wiatr w żagle? Trójmiasto będzie idealne z trzech powodów: pięknie różnorodne, dawno niewidziane i łatwo tam dotrzeć samolotem z Wrocławia. – Nawet ktoś, kto był tam już wiele razy, znajdzie na pewno coś nowego, czym się zachwyci: tajemnicze zakątki, urzekające krajobrazy, piękne zabytki, a wszystko to jest dostępne już godzinę lotu z Wrocławia – zachęca Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław.

Żeby spojrzeć na Gdańsk z innej perspektywy, wystarczy się wspiąć na Górę Gradową. Nigdzie nie znajdziemy lepszej panoramy miasta niż tam. A gdy już nasycimy się tym widokiem, warto również zajrzeć do pobliskiego Centrum Hewelianum, gdzie można się na chwilę zagłębić w świat eksperymentów naukowych: chemicznych, fizycznych czy przyrodniczych. Starego Miasta i Głównego Miasta z wszystkimi ich atrakcjami także nie możemy pominąć, przy okazji łapiąc oddech w którejś z licznych knajpek.

Drugi dzień warto spędzić w Sopocie: Opera Leśna, latarnia morska, słynne molo (najdłuższe nad Bałtykiem – 511,5 m) i plaże! Na deser: Gdynia. Tu też jest molo – w dzielnicy Orłowo. Co prawda mniejsze od sopockiego (ok. 180 m), ale za to wstęp jest darmowy. Są też plaże, widoki z góry (Kamienna Góra) i cała historia polskiej marynistyki z „Darem Pomorza” na czele. Z Wrocławia do Gdańska polecimy z Ryanairem (wt., czw., sob.). Bilet w dwie strony kosztuje 166,94 zł (wylot: 6.06.2019, powrót: 11.06.2019)*.

*Ceny z systemu rezerwacyjnego przewoźnika aktualne na dzień 21 maja 2019.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę