Podróż dla smaku i zdrowia


Rozkosz dla podniebienia, zbawienie dla serca – kuchnia śródziemnomorska ma same zalety. Tylko która: ta z Hiszpanii, Włoch czy z Grecji? Najlepiej przekonać się samemu, a poszukiwania zacząć na lotnisku we Wrocławiu…

Najlepsza oliwa, ryby, owoce morza i mało mięsa – taka dieta daje szanse na długowieczność. Jeśli więc planujecie wakacje, warto do plażowania i zwiedzania dołączyć jeszcze jeden punkt: smakowanie. Wszystko oczywiście dla zdrowia! – Każdy może wybrać sam, gdzie woli się raczyć aromatami południa i łapać oddech po całym roku pracy. Z wrocławskiego lotniska bez problemu dostaniemy się niemal do każdego europejskiego kraju oferującego takie gorące, południowe atrakcje – mówi Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław.

Na początek Malaga. Co ciekawe, mimo że Andaluzja uchodzi za jeden najbiedniejszych regionów Hiszpanii, to tamtejsza kuchnia jest uznawana za najbogatszą w smaki. Warto spróbować lokalnych chłodników: pomidorowego Salmorejo lub migdałowego Ajoblanco, ale i owoców morza: w szczególności opiekanych nad ogniem sardynek czy krewetek w czosnkowym sosie. Do Malagi dotrzemy z liniami Ryanair (pon., pt.). Koszt biletu to 783,36 zł (wylot: 8.07, powrót: 15.07)*.

Z kolei WizzAir oferuje loty do Bari (wt., sob.), gdzie można nie tylko cieszyć się piaszczystymi plażami i doskonałymi warunkami do uprawiania sportów wodnych, ale też niesamowitymi kulinariami. Kto spróbuje apulijskiej potrawy tiella barese (ziemniaki, ryż, małże, cebula, pomidory), będzie zachwycony. A to tylko początek… Bilet w dwie strony oznacza wydatek rzędu 398 zł (wylot: 9.07, powrót: 16.07)*. Ale gdy chodzi o śródziemnomorskie smaki, nie może zabraknąć greckich. Tych można spróbować np. na Krecie – tam wszystko jest pyszne i zdrowe. Dotrzemy tam z Ryanairem (pon., pt.) za bilet na przełomie czerwca i lipca płacąc 752,76 zł (wylot: 28.06, powrót: 05.07)*.

*Ceny z systemu rezerwacyjnego przewoźnika aktualne na dzień 21 maja 2019.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę