Nie tylko na Dzień Dziecka


Miejsce idealne na wyjazd z dzieckiem? Paryż! Stolica Francji oferuje najmłodszym turystom, podobnie jak ich rodzicom, moc atrakcji. A na dodatek dotrzemy tam wygodnie samolotem prosto z Wrocławia.

Najważniejsza, paryska atrakcja dla dzieci? Disneyland – liczby mówią same za siebie: od 1992 roku, gdy został otwarty, odwiedziło go już ponad 300 mln osób! Najtańszy bilet kosztuje ok. 200 zł (w cenę biletu dla dorosłego wliczona jest cena biletu dla dziecka). – Ale w Paryżu znajdziemy znacznie więcej atrakcji dla najmłodszych. Puszczanie drewnianych łódek na stawie w Ogrodach Luksemburskich to tylko jedna z nich – podpowiada Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław.

Maluchy, które lubią zwierzęta, nie będą zawiedzione – można się wybrać z pociechami w kilka arcyciekawych miejsc. Pierwszym jest Aquarium de Paris (koło Wieży Eiffla), w którym zobaczymy ponad 10 tysięcy gatunków ryb z całego świata. Jest też Park Zoologiczny w Lasku Bulońskim. Tu na powierzchni 14,5 ha mieszka ponad 180 gatunków zwierząt z różnych stron świata. To jeden z najstarszych takich obiektów w Europie. Jest jeszcze cudowne Muzeum Historii Naturalnej – jedna z najciekawszych tego typu placówek na świecie!

Ale w stolicy Francji jest też mnóstwo miejsc, w których dzieci mogą swobodnie się bawić. Kuszą przede wszystkim liczne, wielobarwne karuzele – choćby ta przy Wieży Eiffla. Jest też niezwykły Jardin d’Acclimatation z mnóstwem atrakcji: torami przeszkód, małpim gajem, teatrzykami itd. A jeśli zamarzy się nam coś bardziej ekscytującego, wspólnie z pociechą możecie się wybrać w przestworza balonem (300 m nad ziemię). Taką atrakcję oferuje Parc André Citroën. Z Wrocławia do Paryża dotrzemy liniami Air France (codziennie) i Ryanair (wt., czw., niedz.). Bilet w dwie strony kosztuje 467,16 zł (Ryanair, wylot: 27.06, powrót: 30.06)*.

*Ceny z systemu rezerwacyjnego przewoźnika aktualne na dzień 21 maja 2019.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę