Lecimy na długi, czerwcowy weekend


Malaga, Malta, Kutaisi – byliście tam już? Jeśli nie, zastanówcie się nad tym poważnie, bo nadarza się znakomita okazja – czerwcowy długi weekend! Wystarczy szybko zarezerwować lot prosto z Portu Lotniczego Wrocław.

Czerwcowy długi weekend, związany z Bożym Ciałem daje szansę na kilkudniowy, słoneczny wypoczynek. Jednym z miejsc, w których bez wątpienia warto spędzić ten czas jest piękna Malaga – drugie pod względem wielkości miasto hiszpańskiej Andaluzji, a zarazem jedno z najstarszych w Europie! Poza niezwykłymi zabytkami, jak Twierdza Alcazaba, i muzeami (np. Muzeum Picassa, który tutaj się urodził) oferuje też znakomite plaże Costa del Sol. No i to cudowne jedzenie… Do Malagi polecimy samolotem linii Ryanair (pon., pt.). Lot w dwie strony kosztuje 796,47 zł (start: 17.06.2019, powrót: 24.06.2019)*.

Kuszącym pomysłem jest też weekendowy wyskok na Maltę – to najdalej na południe wysunięte państwo europejskie. Słońce świeci tu 300 dni w roku, Valetta (stolica) oferuje aż 300 zabytków, dzięki czemu została wpisana na światową listę dziedzictwa UNESCO. Ośrodki sportów wodnych, knajpy, knajpki, knajpeczki, mili ludzie – wszystko tu zdaje się mówić: „Wpadnij do nas!”. Łatwe to o tyle, że w każdą środę i niedzielę możemy tam dotrzeć z liniami Ryanair z Wrocławia, płacąc za bilet w dwie strony 487,56 zł (wylot: 16.06, powrót: 23.06.2019)*.

Komu marzą się nieco bardziej egzotyczne klimaty, może się wybrać do Kutaisi. Zakosztujemy tu wszystkiego, co w Gruzji najlepsze: znakomitego wina, pysznego jedzenia i tradycyjnej gościnności. To tu znani z mitologii greckiej Jazon i Argonauci mieli się wybrać na statku Argo po złote runo. – Warto wyruszyć ich śladami, bo nawet jeśli nie znajdziemy złotego runa, to na pewno spotkamy wielu przyjaznych ludzi i odpoczniemy – zachęca Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław. Polecimy tam z liniami Wizz Air (wt., sob.). Bilet w dwie strony kosztuje 438 zł (wylot: 18.06.2019, powrót: 22.06.2019)*.

*Ceny z systemów rezerwacyjnych przewoźników aktualne na dzień 07 maja.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę