Lecimy do Amsterdamu!


Port Lotniczy Wrocław oferuje od 6 maja nowe, atrakcyjne połączenie – z amsterdamskim lotniskiem Schiphol. Uruchomiły je linie KLM, jeden z globalnych potentatów. Jego samoloty będą latały na tej trasie codziennie.

Pierwszy Embraer E175 flagowych, holenderskich linii wylądował we Wrocławiu 6 maja ok. godz. 13.35. Zgodnie z tradycją został powitany salutem wodnym. Rejs z wrocławskiego lotniska rozpoczął się o godz. 14.05, a zakończył w Amsterdamie o godz. 15.55. Lotnisko Schiphol to obecnie 11 największy port na świecie pod względem liczby obsłużonych pasażerów. Jest również główną bazą i hubem przesiadkowym linii KLM, oferujących stąd loty do 165 miast na pięciu kontynentach.

Połączenie do Amsterdamu to najważniejsza tegoroczna nowość we wrocławskim porcie. Na lotnisku Schiphol skupia się interkontynentalny ruch KLM, a przewoźnik dysponuje bardzo rozbudowaną, globalną siecią połączeń. Dzięki temu pasażerowie zyskują ogromne możliwości planowania podróży z Wrocławia na dalszych trasach, szczególnie do Azji oraz obu Ameryk – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. Holenderski przewoźnik oferuje połączenia z Amsterdamu m.in. do Nowego Jorku, Chicago, Pekinu, Tokio, Kapsztadu czy Mumbaju, ale też do Paramaribo, Akry czy na Curaçao.

Linie KLM debiutują we Wrocławiu. Rejsy na trasie Wrocław-Amsterdam są realizowane przez linię-córkę KLM Cityhopper. – Zdecydowaliśmy się na otwarcie nowej trasy z uwagi na duży potencjał turystyczny i biznesowy Wrocławia. Szeroka siatka połączeń KLM daje podróżującym stąd ciekawe możliwości docierania w odlegle rejony świata mówi Frantisek Siling, dyrektor generalny sprzedaży Air France i KLM w Polsce. Przypomnijmy, że w sezonie letnim podróżni wrocławskiego lotniska mają do dyspozycji w sumie 83 połączenia, w tym 9 kierunków sieciowych, 50 niskokosztowych oraz 24 czarterowe.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę