Wielki tenis czeka!


Marzą się Wam wielkie, sportowe emocje? Wybierzcie się na prestiżowy French Open do Paryża. Od 26 maja do 9 czerwca najlepsi tenisiści z całego świata, w tym trójka znakomitych, młodych Polaków. Wystarczy wsiąść do samolotu we Wrocławiu…

Wrocławianin Hubert Hurkacz ma zaledwie 22 lata, a jest 52. w rankingu najlepszych tenisistów. Warszawianka Iga Świątek to 18-latka sklasyfikowana na 93. miejscu na świecie, z kolei Magda Linette jest aktualnie na 87. miejscu w rankingu. Ta znakomita trójka to nasze największe nadzieje na rozpoczynającym się 26 maja French Open – jednym z 4 najważniejszych turniejów tenisowych. – Gorący doping rodaków na pewno doda im skrzydeł. Warto więc się tam wybrać, by kibicować, a przy okazji poznać niepowtarzalną atmosferę wielkiego, sportowego święta, jaka panuje w tym czasie w Paryżu – mówi Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław.

Paryski turniej jest uważany za nieoficjalne tenisowe mistrzostwa świata na kortach ziemnych. Każdy wygrany tutaj mecz jest wielkim sukcesem. Udział w nim (nawet z trybun) jest pełen emocji, bo zawodnicy – świadomi stawki, o jaką grają – często w nietuzinkowy sposób wyrażają swoją radość lub frustrację. Ale taki kilkudniowy wyjazd to też znakomita okazja, by odetchnąć, racząc się widokami Stolicy Świata (jak często nazywany jest Paryż), jej atrakcjami kulinarnymi oraz niezliczonymi muzeami i zabytkami.

Na mecze naszych młodych, tenisowych nadziei możemy się wybrać zarówno flagowymi francuskimi liniami Air France na główne lotnisko Paryża – Charles de Gaulle (codziennie), jak i z Ryanairem do portu lotniczego Paryż Beauvais (wt., czw., niedz.).


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę