Leć, pobiegnij, zwiedź


Wystarczy spakować strój sportowy, wsiąść do samolotu i już można sprawdzić, czy w Szkocji, Danii albo na Ukrainie biega się równie dobrze, jak w Polsce. Bogata oferta połączeń wrocławskiego lotniska pozwala w ten sposób zwiedzić całą Europę.

Latanie po bieganie stało się dla wielu doskonałą metodą na aktywne spędzanie wolnego czasu. – Dzięki coraz bogatszej siatce połączeń oferowanych przez lotnisko we Wrocławiu coraz liczniejsze jest grono biegaczy, którzy chcą poznać trasy inne niż polskie, a przy okazji zwiedzić Europę – mówi Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław. – Wystarczy wolny weekend, by sprawdzić swoje możliwości w konfrontacji z innymi wielbicielami tego sportu z całej Europy – dodaje.

Imprez biegowych jest mnóstwo – każdy znajdzie coś dla siebie. Np. już 19 maja swoich sił można spróbować w jubileuszowym 40. Telenor Maratonie Kopenhaskim. Te zawody są uznawane przez maratończyków za jedne z najlepszych w Europie – za sprawą niezwykle przyjaznej atmosfery i pięknych widoków. Do stolicy Danii możemy się wybrać z liniami SAS 6 dni w tygodniu. Warto wybrać się tam dzień-dwa wcześniej, by nieco wrosnąć w klimat tego pięknego miasta i nacieszyć się jego urokami, np.: pałacem Amalienborg, niezwykłą dzielnicą Christianią czy Ogrodami Tivoli.

Kilka dni później można nacieszyć się atrakcjami Edynburga. Tamtejszy festiwal biegowy zaplanowano na 25 i 26 maja. Wielką atrakcją stolicy Szkocji jest jej położenie: na skałach, obok wygasłego wulkanu, nad zatoką. Polecimy tam samolotem Ryanair (wt., czw.). Lot w dwie strony kosztuje 292,12 (wylot: 23.05.209, powrót: 28.05.2019)*. Można już też zaplanować udział w Wizz Air Kijów Maratonie, który startuje 6 października. Polecimy tam zarówno liniami sponsora imprezy (pon., śr., pt.), jak i z Ryanairem (pon., śr., niedz.). Za lot tam i z powrotem zapłacimy 338 zł (Wizz Air, wylot: 4.10.2019, powrót: 7.10.2019)*.

* Ceny z systemów rezerwacyjnych przewoźników aktualne na dzień 17 kwietnia 2019 r.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę