Wakacje bez upałów


Marzy Wam się urlop w środku lata, ale bez szalonych temperatur? Wybierzcie się na północ! W Szwecji, Norwegii czy Islandii żar z nieba nikomu nie zagrozi, ale nudy też nie trzeba się bać. Wszędzie tam dotrzemy samolotem bezpośrednio z Wrocławia.

Wenecja – tak, upały – nie? Jest na to sposób: wakacje w Sztokholmie. Stolica Szwecji jest nazywana Wenecją Północy, bo składa się na nią 14 wysp połączonych ponad 50 mostami. Bogactwo pięknych, zabytkowych budowli (np. ratusz miejski ze Złotą Salą – to tam są wręczane nagrody Nobla). Będąc tam trzeba zajrzeć do niezwykłego Muzeum Vasa. To też świetny punkt wypadowy do podróżowania po całym kraju i cieszenia się tamtejszą nieskażoną naturą. Dotrzemy tam samolotem linii Wizz Air (pon. i pt.). Bilet w dwie strony kosztuje 358 zł (wylot: 8.07.2019, powrót: 15.07.2019)*.

Ale można też wybrać się do Göteborga, drugiego pod względem wielkości miasta Szwecji. Bliskość morza, bogactwo zabytków, liczne restauracje i imprezy kulturalne oraz dbałość o naturę sprawiają, że jest uznawane za najlepsze w kraju miejsce do życia. Nudzić się tu nie sposób. Tam też polecimy z liniami Wizz Air (pon., pt.), płacąc za bilet w obie strony 188 zł (wylot: 8.07.2019, powrót: 15.07.2019)*. – Szwecja oferuje moc atrakcji. Temperatura oscyluje zwykle w granicach 20-25°, a bilety lotnicze są niedrogie. Warto wziąć to pod uwagę – zachęca Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław.

Kolejnym celem wakacji bez upału są Oslo i jego okolice. Każdy znajdzie tu atrakcje w sam raz  dla siebie: Muzeum Edwarda Muncha, pobliskie fiordy czy letnie… ośrodki narciarskie! Czekają na lodowcach Tystigbreen czy Folgefonna. Polecimy tam i z Wizz Airem i z Ryanairem. Za bilet tam i z powrotem zapłacimy 201,96 zł (Ryanair, wylot: 8.07.2019, powrót: 15.07.2019). Wśród nordyckich propozycji wakacyjnych nie może zabraknąć islandzkiego Reykiaviku, najdalej na północ wysuniętej stolicy świata (pięknej o każdej porze roku). Tam polecimy z Wizz Airem. Natomiast do Kopenhagi, stolicy Danii zabierzemy się z liniami SAS.

*Ceny z systemów rezerwacyjnych przewoźników aktualne na dzień 8 marca 2019.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę