Trzy powody, by zwiedzić Manchester


Piłka nożna na światowym poziomie, historia rewolucji przemysłowej i piękne kanały – drugie pod względem wielkości miasto Wielkiej Brytanii ma turystom wiele do zaoferowania. Warto wsiąść do samolotu we Wrocławiu i wybrać się tam na kilka dni.

Historia kojarzonego zwykle wyłącznie z przemysłem Manchesteru jest o wiele ciekawsza niż wielu z nas się wydaje. Powstało w czasach rzymskich, było w czołówce rewolucji przemysłowej, słynęło z produkcji bawełny. Dziś jest centrum nowoczesnych usług, finansów i nauki. Tutejszy uniwersytet dał światu aż 25 noblistów! Tu działa najstarsza publiczna biblioteka na świecie (Chetham’s Library) i świetne Muzeum Nauki, w którym wystawy lokomotyw czy samolotów bojowych urzekną każdego wielbiciela techniki.

Manchester to przede wszystkim jednak brytyjska stolica piłki nożnej – to tu grają dwie potęgi: Manchester City i Manchester United. Obejrzenie ich meczu to dla fanów futbolu mistyczne przeżycie. Ale i tak to ledwie przystawka do wielkiej uczty, jaką jest wizyta w Muzeum Piłki Nożnej. Tu można dowiedzieć się wszystkiego zarówno o miejscowych klubach, jak i o historii tej dyscypliny na całym świecie. – Wstęp jest darmowy, ale za niektóre atrakcje trzeba zapłacić. Żaden fan futbolu nie może sobie pozwolić na bycie w mieście i niezwiedzenie tego miejsca – mówi Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław.

Ta wielka metropolia ma też inne oblicze – bardziej „holenderskie”. Pływając jej licznymi kanałami i chodząc ich brzegami, możemy odnieść wrażenie, że jesteśmy właśnie w Holandii. Kiedyś wszystkie te szlaki służyły głównie wygodnemu i taniemu transportowaniu towarów. Dzisiaj stanowią nie lada atrakcję turystyczną. Nad ich brzegami „zacumowało” wiele klimatycznych pubów i restauracji. W dzielnicy Castfield natrafimy też na pozostałości portu z czasów rzymskich. Z Wrocławia dotrzemy do Manchesteru liniami Ryanair (pon., śr., pt.). Bilet (w obie strony) kosztuje 206,38 zł (wylot: 14.06.2019, powrót: 17.06.2019).*

*Cena z systemu rezerwacyjnego przewoźnika aktualna na dzień 8 marca 2019.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę