Świetne wyniki lotniska


Blisko 700 tysięcy podróżnych obsłużył Port Lotniczy Wrocław w pierwszym kwartale 2019 roku. To o 14,2% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Najdynamiczniej rozwijają się połączenia sieciowe.

Od początku stycznia do końca marca 2019 liczba pasażerów korzystających z rejsów obsługiwanych przez przewoźników sieciowych wzrosła aż o 26,1% w porównaniu z tym samym okresem roku 2018. – Mają na to wpływ nowe kierunki, zwłaszcza połączenie Air France na główne lotnisko Paryża. Ale znaczący wzrost odnotowały też linie Lufthansa na dwóch bardzo popularnych kierunkach niemieckich: do Monachium i Frankfurtu oraz Eurowings na trasie do Düsseldorfu – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

Przypomnijmy, że już 6 maja wystartuje nowe, bardzo ważne połączenie sieciowe z Wrocławia. Holenderskie linie KLM uruchomiły rejsy do Amsterdamu (Schiphol) – jednego z największych portów przesiadkowych na świecie. O ponad 10% pasażerów więcej obsłużyły w minionym kwartale również tanie linie. – W przypadku większości kierunków w samolotach zajętych jest ponad 90% miejsc. Dotyczy to przede wszystkim połączeń na południe Europy i na Wyspy Brytyjskie. Ale w błyskawicznym tempie rozwijają się też kierunki wschodnie – podkreśla Jarosław Sztucki.

Systematycznie rośnie również ruch czarterowy z Wrocławia. Zimą tego roku na urlop z biurem podróży wybrało się o ponad 50% pasażerów więcej niż w tym samym okresie 2018 roku. – Touroperatorzy zaproponowali w sezonie zimowym m.in. egzotyczne nowości: Zjednoczone Emiraty Arabskie i Oman. U progu sezonu letniego rośnie z kolei zainteresowanie dobrze znanymi, sprawdzonymi kierunkami, jak Turcja, Grecja czy Hiszpania – mówi Michał Kozak, manager ds. rozwoju ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wrocław. Dodajmy, że nowa oferta wrocławskiego lotniska na sezon letni obejmuje w sumie 83 kierunki lotnicze.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę