Jesienią polecimy do Odessy


Linie Ryanair ogłosiły uruchomienie nowego kierunku z Wrocławia. Połączenie do Odessy wystartuje od sezonu zimowego 2019/2020. Będzie to pierwsze połączenie ze stolicy Dolnego Śląska bezpośrednio nad Morze Czarne.

Wiadomo już, że samoloty na nowej trasie z wrocławskiego lotniska będą latały dwa razy w tygodniu, we wtorki i w soboty. Terminy lotów umożliwiają więc dogodne zaplanowanie kilkudniowego wyjazdu, a Odessa przyciąga turystów o każdej porze roku. Pod wieloma względami jest to miasto niepowtarzalne. M.in. właśnie dlatego było scenerią dla wielu znanych filmów oraz dzieł literatury. Natomiast latem w samej Odessie i okolicach nie brakuje słońca i można korzystać z szerokich piaszczystych plaż oraz ciepłego morza.

Odessa nie przypadkiem jest nazywana perłą Morza Czarnego. To kierunek niezwykle atrakcyjny turystycznie. Istotny jest również fakt, że Odessa to bardzo duża i ważna metropolia w tej części Europy, dlatego nowy kierunek znakomicie uzupełnia siatkę połączeń wschodnich z Wrocławia – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

Dodajmy, że nowe połączenie linii Ryanair do Odessy będzie już szóstym kierunkiem wschodnim z Wrocławia. Pozostałe to: Lwów, Charków, dwa połączenia do Kijowa (lotniska Żuliany i Boryspol) oraz Kutaisi w Gruzji.


Powrót do aktualności | Drukuj stronę