Nowy rozkład lotów


83 kierunki, w tym debiutujące Amsterdam i Algarve oraz nowe kierunki wschodnie – tak prezentuje się rekordowo bogaty w połączenia letni rozkład lotów Portu Lotniczego Wrocław, który zacznie obowiązywać od 31 marca.

W sezonie letnim 2019 pasażerowie korzystający z wrocławskiego lotniska będą mieli do dyspozycji 50 kierunków niskokosztowych, 9 sieciowych (do międzynarodowych portów przesiadkowych) oraz 24 czarterowe. – Nasza siatka połączeń jest bardzo bogata i różnorodna, co z punktu widzenia podróżnych jest najważniejsze. Duże zainteresowanie pasażerów, wśród których jest coraz więcej osób spoza Dolnego Śląska, pokazuje też, że oferta przewoźników jest dobrze skomponowana – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. Nowy rozkład lotów zacznie obowiązywać w niedzielę, 31 marca.

Wśród połączeń sieciowych debiutuje Amsterdam. Loty na lotnisko Schiphol obsługiwać będzie flagowa holenderska linia KLM. Pierwszy samolot z Wrocławia do stolicy Holandii odleci 6 maja. W nowym rozkładzie są także sieciowe loty do Frankfurtu, Monachium, Paryża, Kopenhagi, Zurychu, Düsseldorfu, Tel Awiwu i na lotnisko Chopina w Warszawie. Z kolei w siatce połączeń czarterowych nowością na lato 2019 jest Algarve w Portugalii.

Siatka przewoźników niskokosztowych wzbogaciła się o dwa kierunki w porównaniu z sezonem letnim ubiegłego roku – nowościami są połączenia na lotnisko Kijów Boryspol (Ryanair) oraz do Charkowa (Wizz Air). Oferta obu tanich linii obejmuje m.in. 18 atrakcyjnych kierunków południowych (w tym Hiszpania, Włochy, Portugalia, Malta, Grecja i Czarnogóra). W rozkładzie niezmiennie pozostają wszystkie połączenia na północ i zachód Europy, w tym do największych metropolii i regionów Wysp Brytyjskich, do Eindhoven, Dortmundu, Paryża Beauvais, Brukseli Charleroi czy do Skandynawii.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę