Wielkanoc bez śmigusa-dyngusa


Atmosfera zadumy i odrodzenia przyprawiona szczyptą egzotyki – takie Święta Wielkanocne możemy spędzić w tym roku. Wystarczy się wybrać do Włoch, Hiszpanii czy Portugalii. W ofercie wrocławskiego lotniska każdy znajdzie coś dla siebie.

Marzy się Wam Wielkanoc gdzieś w słonecznym, ciepłym miejscu poza domem? Jeśli tak, warto czym prędzej zarezerwować lot z Wrocławia na południe Europy – jest w czym wybierać.

Włochy, Portugalia czy Hiszpania to kraje kulturowo i religijnie podobne do Polski, jednak  tamtejsze obyczaje świąteczne są zupełnie inne, dla nas egzotyczne – zachęca Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR w Porcie Lotniczym Wrocław. – Na dodatek przy okazji możemy cieszyć się np. kąpielami morskimi czy słonecznymi i popróbować niezwykłych, świątecznych specjałów – dodaje.

Miejscem idealnym na wielkanocny wypad jest Lizbona. Już Wielki Piątek jest tam dniem wolnym (w przeciwieństwie do Polski), za to w poniedziałek Portugalczycy idą do pracy. I nie znają śmigusa-dyngusa. W Wielką Niedzielę najważniejszy jest uroczysty obiad, a nie – jak u nas – śniadanie. Tego dnia trzeba zjeść dorsza, a jego ości zakopać w ziemi – to obyczaj zwany „pogrzebem dorsza”, oznaczający koniec postu. Co ciekawe, tego dnia domostwa osób wierzących odwiedza… ksiądz. Do Lizbony możemy polecieć na wielkanocny urlop z Wrocławia samolotem Ryanaira za 495,26 zł w obie strony (wylot: 13.04, powrót: 23 kwietnia)*.

Włosi też celebrują świąteczny, niedzielny obiad, który nie może się obyć bez jagnięciny pochodzącej zwykle z… Polski. Jest też tort z… buraków, jajek, cebuli, grzybów, chleba moczonego w mleku i parmezanu. Poniedziałek wszyscy spędzają na świeżym powietrzu – bez oblewania się wodą. Można wybrać się np. do Bari, dokąd zabierze nas maszyna linii Wizz Air. Koszt biletu w dwie strony to 438 zł (wylot: 20.04.2019, powrót: 23.04.2019).* Możemy też z Ryanairem polecieć do Madrytu, by podziwiać tamtejszą spektakularną, kolorową procesję wielkanocną. Bilet w obie strony kosztuje 640,56 zł (wylot: 13.04.209, powrót: 23.04.2019)*.

*Ceny z bagażem podręcznym aktualne na dzień 8 marca 2019.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę