Duży ruch na wrocławskim lotnisku


Düsseldorf, Monachium, Frankfurt, Zurych i główne lotnisko Paryża cieszyły się w lutym dużym zainteresowaniem podróżnych startujących z lotniska we Wrocławiu. Przewoźnicy sieciowi odnotowali o prawie 30% pasażerów więcej niż przed rokiem.

Niemal 221 tysięcy pasażerów obsłużyło wrocławskie lotnisko w lutym. To oznacza wzrost o 16,7% względem tego samego miesiąca roku 2018. – Ruch na naszym lotnisku wzrasta we wszystkich segmentach. Uwagę zwracają przede wszystkim wyniki przewoźników sieciowych, które już w kolejnym miesiącu z rzędu utrzymuje się na imponującym poziomie – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

Na trasach międzynarodowych przewoźnicy sieciowi odnotowali w lutym o 26,9% więcej pasażerów. Ponad 33% przybyło na trasie do Düsseldorfu, a ponad 22% – do Monachium. Znacząco wzrosła też liczba podróżnych na trasach do Zurychu i Frankfurtu. Stale, niezależnie od pory roku, utrzymuje się także bardzo duże zainteresowanie połączeniem Air France na główne lotnisko Paryża. Przypomnijmy, że już 6 maja startuje nowe sieciowe połączenie z Wrocławia. Linie KLM, dysponujące rozbudowaną globalną siecią, uruchamiają rejsy na trasie do Amsterdamu.

Dwucyfrowym wzrostem (12,7%) mogą się też pochwalić w lutym tanie linie. Liczba pasażerów rośnie na wszystkich kierunkach. W przypadku zdecydowanej większości połączeń w samolotach zajętych jest 90% miejsc. Przybyło również pasażerów na kierunkach krajowych – na główne lotnisko Warszawy (połączenie obsługiwane przez PLL LOT) oraz do Gdańska (Ryanair). O ponad 66% wzrosła w lutym także liczba osób korzystających z oferty biur podróży. Dodajmy, że 31 marca na wrocławskim lotnisku wchodzi w życie rozkład lotów na nowy, letni sezon. Pasażerowie będą mieli do dyspozycji ponad 80 kierunków.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę