Płynne specjały Wielkiej Brytanii


Szklaneczka szkockiej w Glasgow, zabawa z Irlandczykami w Dzień św. Patryka w Dublinie, a może kufel pale ale w stolicy Anglii?

Londyn to oczywiście nie tylko moda, a zdecydowanie więcej atrakcji. Wśród tych kulinarnych należy wyróżnić piwo, z którego słynie cała Anglia. W lokalnych pubach trunek ten leje się strumieniami. Typowe angielskie piwo to ale, które występuje w różnych stylach, a z nich najczęściej sięga się po pale ale i indian pale ale. Miłośnicy ciemnego koloru i głębokiego smaku proszą o portery i stouty. Warto spróbować ich wszystkich.

Legendy głoszą, że twórcą whisky jest św. Patryk, patron Irlandii. To właśnie stamtąd szlachetny trunek przywędrował do Szkotów, którzy stali się mistrzami jego produkcji. Jak robią to najlepsi, można podejrzeć w którejś z licznych destylarni. Skocka whisky to gwarancja jakości i wspaniałego smaku. Turystom szklaneczka szkockiej ponoć najlepiej smakuje w popularnym pubie Brew Dog. Przy okazji łatwo nabrać ochoty na brytyjskie specjały: zapiekankę pasterską, rybę z frytkami, rozmaite puddingi i ciasta czy kurczaka w wielu odsłonach. Z Wrocławia do Glasgow dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki, latają samoloty Ryanair. Podróż w dwie strony kosztuje 240,32 zł (wylot 22 marca, powrót 25 marca).*

Z Anglii i Szkocji przenieśmy się do Irlandii, gdzie wyrażenie „irlandzki pub” mówi relatywnie tyle samo co „szkocka whisky”. W tym niedużym kraju pubów jest ok. 7 tysięcy. Znajdują się nawet w najmniejszych wioskach. Co dopiero w Dublinie! Czyż może być lepszy moment na zwiedzenie irlandzkich pubów niż Dzień Świętego Patryka, przypadający na 17 marca? Dublin i cała Irlandia są wtedy skąpane w piwie, likierach i whiskey (Irlandczycy piją whiskey, Szkoci – whisky). Do stolicy Irlandii z Wrocławia latają samoloty Ryanair w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele.

* Ceny lotów z systemów rezerwacyjnych przewoźników aktualne na dzień 25 lutego 2019 r.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę