Europejskie stolice mody


Mediolan, Londyn czy Paryż? Nie sposób rozstrzygnąć. Miano stolicy mody można przypisać tym wszystkim miastom. Przełom sezonów to czas Fashion Week, które wyznaczają trendy. Warto pooglądać witryny i zajrzeć do domów handlowych.

W Mediolanie skończył się właśnie Fashion Week 2019 – jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie mody. Max Mara, Emporio Armani i Prada to tylko wybrane marki, które zaprezentowały nowe kolekcje na wybiegach. W stolicy Lombardii czeka ogrom modowych inspiracji i najmodniejsze sklepy. Warto zajrzeć do spektakularnej Galerii Wiktora Emmanuela. Dodajmy do tego wspaniałe obiekty sakralne na czele z monumentalną katedrą i bazyliką Santa Maria delle Grazie, gdzie Leonardo da Vinci namalował fresk „Ostatnia wieczerza”. Z wrocławskiego lotniska do Mediolanu Bergamo polecimy tanimi liniami Ryanair w każdy poniedziałek i piątek.

Fashion Week ostatnio miał miejsce także w Londynie – kolejnej europejskiej stolicy mody. Mówi się, że Londyn wyznacza najbardziej bezkompromisowe, odważne trendy. Największe domy towarowe i cała masa butików jest przy Regent Street i Oxford Street. W niektórych domach handlowych ceny bywają zdecydowanie atrakcyjniejsze niż w Polsce. Można również zajrzeć do luksusowych miejsc takich jak słynny dom towarowy Harrods. Do Londynu polecimy liniami Wizz Air i Ryanair. Przewoźnicy oferują loty siedem dni w tygodniu. Wizz Air na lotnisko Luton, Ryanair – na Stansted.

Trzecim europejskim rajem zakupowym jest Paryż. Tu Fashion Week potrwa do 5 marca. Pokazy wyznaczą trendy, a w sklepach zmienią się kolekcje. Warto chociaż pooglądać witryny, aby wiedzieć, co będzie modne w nadchodzącym sezonie. Większość francuskich i zagranicznych marek odzieżowych znajduje się w galerii Lafayette. Spacerując pomiędzy sklepami warto zadrzeć głowę, by przyjrzeć się zabytkowemu sufitowi z 1912 roku. Wizyta w Paryżu to dobry moment na odwiedzenie luksusowych domów handlowych, tzw. les grands magasins: Le Bon Marché Rive Gauche, Le BHV Marais i Printemps Haussmann. Na lotnisko Paryż Beauvais lata Ryanair w każdą środę, piątek i niedzielę, natomiast na główne lotnisko Paryża (CDG) siedem dni w tygodniu zabiorą nas linie Air France.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę