Sezon narciarski w pełni


Alpy przyciągają widokami, słoneczną pogodą, pięknymi trasami narciarskimi i liczbą wyciągów. Do najlepszych ośrodków narciarskich w tamtym rejonie dotrzemy z Wrocławia. Wystarczy polecieć do Monachium, Zurychu lub Mediolanu.

Sezon narciarski w pełni, dlatego warto skorzystać z oferty wrocławskiego lotniska, aby spędzić zimowy urlop na alpejskich stokach. W tym roku śniegu nie brakuje we wszystkich narciarskich i snowboardowych ośrodkach. Wspaniałe warunki do szusowania z pewnością utrzymają się do kwietnia, a na lodowcach nawet dłużej. – Z Wrocławia możemy polecieć bezpośrednio do kilku miast w Niemczech, Szwajcarii i we Włoszech, które są doskonałą bazą wypadową na wyjazd w Alpy. Korzystając z okazji można zwiedzić wiele atrakcyjnych miejsc – podpowiada Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław.

Po wylądowaniu w Monachium (gdzie codziennie z Wrocławia latają samoloty Lufthansy) blisko już w bawarskie Alpy, których głównym kurortem turystycznym jest sławne Garmisch-Partenkirchen. To miasto jest znane przede wszystkim z  tego, że co roku odbywa się tu konkurs turnieju Czterech Skoczni. Bawarię warto odwiedzić także latem. Na miłośników zabytków i przyrody czekają tam liczne zamki i rezerwaty przyrody.

Nieco dalej na południowy-zachód od Monachium leży Zurych, dokąd z Wrocławia dolecimy linią SWISS Air Lines w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Podróż w Alpy samochodem zajmie stamtąd 2-3 godziny. Można także wybrać pociąg. Szwajcarskie kurorty wyróżniają się luksusem i gwarancją jakości. Planując wypad na narty nie można zapomnieć o Włoszech. Brązowo-szare szczyty Dolomitów zachwycają każdego, a skąpane w słońcu trasy są wielką atrakcją dla narciarzy i snowboardzistów niezależnie od umiejętności. Wielu wybiera ośrodki położone w Val di Sole. Do Doliny Słońca, nazwanej tak nieprzypadkowo, dotrzemy z Mediolanu Bergamo, dokąd w poniedziałki i piątki latają samoloty linii Ryanair.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę