Loty z Wrocławia coraz popularniejsze


Prawie 226 tysięcy podróżnych skorzystało w styczniu z usług wrocławskiego lotniska. To o 11,8% więcej niż w tym samym miesiącu przed rokiem. Najszybciej przybywa chętnych korzystających z połączeń sieciowych i oferty biur podróży. Doskonale radzi sobie połączenie do Warszawy obsługiwane przez PLL LOT.

Z oferty przewoźników sieciowych – takich, jak Lufthansa, Air France, SAS, Swiss Air Lines czy PLL LOT w styczniu 2019 skorzystało aż o prawie 24% więcej pasażerów, niż w tym samym miesiącu roku 2018. – Za bardzo dobry wynik w przypadku tego segmentu uznaje się już wzrost na poziomie 10%. We Wrocławiu rośnie ruch biznesowy, coraz więcej pasażerów podróżuje też z naszego lotniska na dalszych trasach, korzystając z przesiadek w największych portach Europy – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

W styczniu 2019 najwięcej pasażerów przybyło na trzech kierunkach niemieckich: do Düsseldorfu, Monachium i Frankfurtu, a także na trasie do Zurychu. Dużym zainteresowaniem cieszą się też nieustannie rejsy Air France na główne lotnisko Paryża (w ofercie od maja 2018 roku). Wyraźnie, bo o 11,5%, wzrosła też liczba pasażerów na trasie do Warszawy, obsługiwanej przez PLL LOT. – Wynika to m.in. z faktu, że przewoźnik wprowadził na tym kierunku większe samolot – podkreśla Jarosław Sztucki.

Aż o prawie 50% wzrosła w styczniu również liczba osób korzystających z oferty biur podróży. Pasażerowie mają w tym sezonie do dyspozycji nowe, egzotyczne kierunki: Dubaj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Oman. Wielu decyduje się też na wakacje na Zanzibarze, który jest hitem od ponad roku. W styczniu 2019 wzrosła także liczba podróżnych korzystających z oferty tanich linii. Najwięcej miejsc było zajętych w samolotach na trasie na Teneryfę – średnio ponad 93%. Łącznie w tym sezonie zimowym podróżni wrocławskiego lotniska mają do dyspozycji ok. 60 kierunków, w tym aż 41 połączeń niskokosztowych.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę