W weekend wpadnij na zamek


Marzy się Wam powrót do przeszłości? Wsiądźcie do samolotu w Porcie Lotniczym Wrocław i wybierzcie się do jednego z pięknych, tajemniczych miejsc w Europie, w których dotkniecie historii. Wystarczy wolny weekend, bilet i nieco wyobraźni.

Piękna architektura, niezwykła historia i aura tajemniczości – zamki i pałace rozpalają wyobraźnię wielu. Bogata oferta wrocławskiego lotniska umożliwia ich zwiedzanie. Dokąd polecieć? – Doskonałym miejscem jest Paryż. Poza tym, że oferuje wiele atrakcji, jest też świetną bazą wypadową na wycieczki po zabytkach nad Loarą – podpowiada Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR w Porcie Lotniczym Wrocław. Zjawiskowy Zamek Chenonceau czy Zamek Królewski w Amboise to „dania” na początek uczty… Loty z Wrocławia do Paryża oferują linie Air France (codziennie) i Ryanair (śr., pt. i niedz.). Cena biletu w obie strony to 272,64 zł (Ryanair; wylot: środa 20 marca, powrót: niedziela 24 marca)*.

Ogrom architektonicznych smakowitości czeka też w Bawarii. Zamek Neuschwanstein to jeden z symboli niemieckiej turystyki. Wizjonerskie dzieło króla Ludwika II w połączeniu z otaczającymi je Alpami zapewnia niepowtarzalne widoki! Ale to zaledwie malutka cząstka tego, co pod tym względem oferuje Bawaria. Kto się tam wybierze, niech się bezwzględnie stosuje do rygorystycznych przepisów dotyczących zwiedzania i robienia zdjęć! By zobaczyć m.in. Neuschwanstein, wystarczy z Wrocławia polecieć samolotem Lufthansy do Monachium (7 dni w tygodniu).

Bogate wnętrza, wielkie zbiory i niezwykła przeszłość są magnesem, który przyciąga turystów również do zamków w Szwecji: w Sztokholmie, Uppsali czy Örebro. Wystarczy wybrać się do stolicy Szwecji (Wizz Air – wt. i sob.), by stamtąd dotrzeć do każdego z nich. Bilet w obie strony to wydatek rzędu 98 zł (wylot w sobotę 23 marca, powrót we wtorek 26 marca)*. Komu mało, niech się wybierze do Madrytu, skąd blisko do wielu takich niesamowitych cudów architektury, choćby zamku Alcazar w Segowii. Do stolicy kraju polecimy z Ryanairem (wt. i sob.). Za bilet zapłacimy 325,73 zł (wylot w sobotę 23 marca, powrót we wtorek 26 marca)*.

*Ceny aktualne na dzień 28 stycznia 2018 roku.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę