Małe ceny i wielkie atuty Malagi


Piękne, pyszne i prehistoryczne miasto – pora je docenić za atrakcje, które oferuje turystom. Tu urodzili się Picasso i Banderas. Tu czekają pamiątki po Rzymianach i Arabach. Tu można się wybrać, korzystając z lotów z wrocławskiego lotniska.

Nie byliście jeszcze w Maladze? Pora nadrobić zaległości. Dlaczego? Bo to piękne miejsce z mnóstwem atrakcji. Jakich? Rozmaitych: unikalne zabytki, sztuka najwyższych lotów, egzotyczna zieleń, 15 km pięknych plaż i śródziemnomorskie smakowitości, których spróbować można jedynie tutaj. No i ceny są znacznie niższe niż w Madrycie czy Barcelonie. – Przez wiele lat drugie pod względem wielkości miasto Andaluzji było traktowane jedynie jako punkt tranzytowy w drodze na Costa del Sol. Ale coraz więcej turystów docenia jego zalety – mówi Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR w Porcie Lotniczym Wrocław.

Miasto zostało założone w VIII wieku p.n.e. przez Fenicjan. Rządzili nim m.in. Rzymianie, po których najważniejszym śladem jest marmurowy Teatr Rzymski (można go zwiedzać). Kolejni władcy, Arabowie, zostawili po sobie monumentalną twierdzę Alcazabę (budowano ją od X wieku), którą w XIV wieku połączono murami z inną twierdzą – na wzgórzu Gibralfaro. Podziwianie ich to duże przeżycie. Innym pięknym zabytkiem jest renesansowa Katedra Wcielenia. Są też piękne parki, malowniczy port oraz miejsca, w których można zażywać kąpieli słonecznych i leżakowania na plaży.

Malaga wydała na świat znakomitości: tu urodzili się m.in. malarz Pablo Picasso (którego muzeum mieści się przy Plaza de la Merced) i aktor Antonio Banderas. Jedzenie? Zdaniem wielu, tutejsze owoce morza nie mają sobie równych w całej Iberii, a miejscowe, słodkie wina są znane na całym świecie. Zabawa? Ponoć nikt się nie bawi tak gorąco, jak mieszkańcy tego miasta. A z oferty zakupowej tutejszych sklepów będzie zadowolony każdy wielbiciel shoppingu. Lecimy? Wystarczy we wtorek lub sobotę wsiąść do samolotu linii Ryanair. Za bilet w obie strony zapłacimy 457,26 zł (wylot: 23.03.2019, powrót: 26.03.2019)*.

*Cena z systemu rezerwacyjnego przewoźnika aktualna na dzień 29.01.2019


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę