Z wrocławskiego lotniska autobusem do Zakopanego


Pasażerowie korzystający z usług Portu Lotniczego Wrocław mogą już przesiąść się na wygodny autobus do Zakopanego. Dzięki nowemu połączeniu firmy FlixBus można też dotrzeć wprost ze stolicy Tatr na nasze lotnisko.

Nowe, nocne połączenie autokarowe znacząco rozszerza wachlarz możliwości komunikacyjnych, z których mogą korzystać osoby planujące lot z i do Wrocławia – podkreśla Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław. Linia ze Szczecina do Zakopanego została zaplanowana tak, by jeszcze bardziej ułatwić podróżowanie. Autobus będzie kursował 7 dni w tygodniu.

Wyjazd ze Szczecina zaplanowano na godzinę 18.15, a finisz w Zakopanem – na 6.35. Po drodze autokar zatrzymuje się w Gorzowie Wielkopolskim (odjazd o 19.40), Świebodzinie (20.40), Zielonej Górze (21.20) i Lubinie (22.30). Na wrocławskim lotnisku melduje się o 23.25. Dalej jedzie przez Katowice (2.50), Kraków (4.15), Myślenice (5.05) i Nowy Targ (6.05). W przeciwnym kierunku autobus wyrusza z Zakopanego o 23.30, na wrocławskim lotnisku zatrzymuje się o 6.35, a do Szczecina dociera o 11.50.

Przypomnijmy, że do Portu Lotniczego Wrocław można dojechać wygodnie również innymi środkami transportu. Do terminalu kursują często autobusy linii 106, 129 i 206 (nocny) wrocławskiego MPK. Alternatywą dla nich jest WRO Airport Express, który oferuje komfortowe połączenia z Dworca Głównego PKP i z placu Dominikańskiego. Co istotne, wszystkie autobusy kursujące na tych liniach są dostosowane do przewozu osób z niepełnosprawnością.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę