Najlepszy rok w historii Portu Lotniczego Wrocław


Ponad 3,3 mln podróżnych obsłużyło wrocławskie lotnisko w 2018 roku. To oznacza wynik lepszy o 17,3 proc. od tego sprzed roku! Poza tym wydarzyło się kilka innych, ważnych rzeczy, który pozwalają 12 ostatnich miesięcy uznać za wyjątkowe.

Aż 3,347 mln obsłużonych pasażerów to wynik wyższy nawet od prognozowanego. Największy udział w tym sukcesie mają tanie linie. Z ich oferty na trasach międzynarodowych skorzystały ponad 2 miliony pasażerów. Oznacza to wzrost o niemal 26 proc. względem roku 2017.  Tu na szczególną uwagę zasługują linie Wizz Air, które notują na tyle wysokie zainteresowanie swoimi połączeniami, że w roku 2018 umieściły na wrocławskim lotnisku dodatkowy samolot w bazie operacyjnej. Znaczący skok zainteresowania swoją ofertą międzynarodową zanotowali też przewoźnicy sieciowi – o 22,6 proc.

Osiągnęliśmy ogromne sukcesy w rozwoju połączeń sieciowych, przesuwające nas do europejskiej ekstraklasy lotnisk regionalnych. Po raz pierwszy przekraczamy, i to wyraźnie, granicę 3 mln pasażerów rocznie. Do tego, zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym podróżni mieli do dyspozycji rekordową siatkę połączeń. Równomiernie rozwijały się wszystkie segmenty ruchu – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Warto dodać, że znacznie wzrosło też zainteresowanie czarterowymi lotami turystycznymi – skorzystało z nich aż o 73,6 proc. więcej osób niż przed rokiem. W sumie, biorąc pod uwagę wszystkie segmenty ruchu, na wrocławskim lotnisku obsłużono o 17,3 proc. więcej pasażerów, realizując prawie 32,5 tys. operacji lotniczych (startów i lądowań). Sukces związany z rokiem 2018 jest jeszcze bardziej znaczący, gdy weźmiemy pod uwagę kilka ważnych wydarzeń, m.in. uruchomienie połączeń z głównym lotniskiem Paryża (Charles’a de Gaulle’a) przez Air France czy rekordową siatkę połączeń oferowaną podróżnym przez Port Lotniczy Wrocław.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę