TOP 3 wydarzeń w Porcie Lotniczym Wrocław


Rekordowe trzy miliony obsłużonych pasażerów, nowe, prestiżowe połączenia i udogodnienia dla podróżnych to najważniejsze wydarzenia roku 2018 na wrocławskim lotnisku. Ale niejedyne – działo się tu dużo i dobrze!

Numerem jeden lotniczych wydarzeń we Wrocławiu jest liczba podróżnych, którzy skorzystali z jego usług – to historyczny rekord! Trzymilionowy pasażer 14 listopada wysiadł z samolotu Air France. Jak się okazało, leciał z Meksyku z przesiadką na paryskim lotnisku Charles’a de Gaulle’a.

Wśród wydarzeń, które należy uznać za hitowe, na drugim miejscu podium znajdują się dwa nowe, prestiżowe połączenia. Pierwsze z nich to codzienne loty francuskiego, narodowego przewoźnika Air France na główne, paryskie lotnisko – Charles de Gaulle. Pierwszy samolot wystartował 26 maja 2018 roku. Połączenie okazało się strzałem w dziesiątkę – od sezonu zimowego latają tam większe samoloty. W tym roku również inny z globalnych graczy na rynku ogłosił, że od 6 maja 2019 roku będzie oferował połączenie z Wrocławiem (codziennie). Z holenderskimi liniami KLM polecimy na główne lotnisko Amsterdamu – Schiphol.

Nie mniej ważnymi wydarzeniami były te związane z obsługą podróżnych: uruchomienie 6 nowych sklepów w terminalu i połączeń autobusowych, umożliwiających wygodne dotarcie na lotnisko. Co ważne, autobusy WRO Airport Express, kursujące z dworca Autobusowego Wrocław, zostały przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością. – Do listy najważniejszych wydarzeń dodałbym też rekordowo bogatą siatkę połączeń, rozbudowę płyty do odladzania dla samolotów i uruchomienie atrakcyjnych, egzotycznych czarterów – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę