Odwiedź Amsterdam, poznaj cały świat


Konstytucyjną stolicę Holandii można nazwać światem w pigułce – mieszkają tu przedstawiciele prawie 180 nacji! To miasto 1200 mostów, 160 kanałów, licznych zabytków i smaków. Od 6 maja 2019 polecimy tam z Wrocławia samolotem linii KLM.

Amsterdam to miejsce idealne na krótki wypad. Oczywiście nie sposób zobaczyć wszystko, ale nasze wewnętrzne baterie będą naładowane. Zwiedzanie najlepiej zacząć na placu Dam, czyli w centralnym punkcie miasta: Pałac Królewski, dom towarowy Bijenkorf, kościół Nieuwe Kerk, gdzie koronowani są holenderscy królowie – wszystko jest w pobliżu. Ale największym bogactwem stolicy Holandii są jej niezliczone kanały (160) i mosty (1200), których ma znacznie więcej niż Wenecja. Zwiedzając miasto z poziomu wody albo podróżując po nim rowerem (jak to robi większość miejscowych), możemy chłonąc jego atmosferę do woli.

Kiedy już nasycimy wzrok pięknem maleńkich, urokliwych kamieniczek, możemy się nacieszyć pięknem drzemiącym w tutejszych muzeach. A jest ich – bagatela – 75… Muzeum van Gogha czy Rijkmuseum (gdzie zobaczymy m.in. „Straż nocną” Rembrandta) to ledwie wstęp do podziwiania miejscowych dzieł sztuki. Ci, którzy mają zamiar zakosztować, słynnego na świecie, tutejszego życia nocnego, nie mogą nie zawitać na plac Leidy czy do dzielnicy Jordaan (tu atrakcji jest moc, ale obowiązują przystępniejsze niż gdzie indziej ceny).

A gdy nadejdzie pora, by się posilić, można korzystać do woli z przebogatej oferty amsterdamskiej gastronomii. Kto ciekaw, ma szansę spróbować tradycyjnych dań, choćby stamppot van zuurkool en worst (kapusty kiszonej gotowanej z ziemniakami i kiełbasą). Ale mnóstwo tu też lokali, w których zakosztujemy dań kolonialnych z Indonezji czy Surinamu, a także sycących przekąsek, które kupimy na każdym kroku. – To miasto, w którym nie sposób się nudzić. Poza tym, dzięki bogactwu połączeń, przesiadając się w Amsterdamie, możemy zwiedzić cały świat – mówi Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę