Ciepły weekend w środku zimy


Brakuje Ci łyku wiosny, gdy wokół mróz? Lekarstwo czeka na… wrocławskim lotnisku. Wystarczy wsiąść do samolotu, by po chwili wskoczyć do świata o temperaturze nawet 20 stopni. Tylko co wybrać: Tel Awiw, La Valettę czy Palermo?

Miejscem, które ucieszy spragnionych ciepła jest Tel Awiw – w styczniu i lutym temperatura sięga tu w dzień 20 stopni. Tętniąca życiem metropolia ma wszystko, co niezbędne do złapania chwili luzu. Tu znajdziemy zarówno piękne plaże, jak i świetne kluby nocne (miasto jest ich zagłębiem). Natomiast wycieczka do klimatycznego portu w Starej Jaffie i zwiedzanie zabytków Jerozolimy (w zasięgu 70 km od Tel Awiwu) sprawią, że każdy taki weekendowy wypad uznamy za udany! Do Tel Awiwu możemy się wybrać samolotami PLL LOT (wt. i pt.) oraz Ryanair (pon. i pt.). Bilet w obie strony kosztuje 317,38 (linie: Ryanair, wylot: 18.01.2019, powrót: 21.01.2019)*.

Ledwie trzy godziny lotu dzielą nas od Malty, gdzie zima jest znacznie łagodniejsza niż w Polsce. Temperatura za dnia oscyluje w granicach 15 stopni. Możemy cieszyć się pięknymi plażami i lokalnymi przysmakami podawanymi w malowniczych wioskach rybackich. Warto tu przyjechać na dłuższy pobyt. Koniecznie trzeba odwiedzić stolicę wyspy – La Valettę, która oferuje niepowtarzalną atmosferę, dzięki mieszance kultur i napływowi żeglarzy ze wszystkich stron świata. Loty na Maltę oferuje w każdy wtorek i sobotę Ryanair. Za bilet w obie strony zapłacimy 383,62 zł (wylot: 22.01.2019, powrót: 29.01.2019)*.

Inne fascynujące i niemroźne miasto, które warto obrać sobie za cel weekendowego wypadu w nowym roku to stolica Sycylii. Palermo, podobnie jak cała wyspa, urzeka egzotyką, bogactwem zabytków, krajobrazami i pysznym jedzeniem. – Dzień można rozpocząć od zwiedzania największych zabytków, choćby XIX-wiecznego Wielkiego Teatru, czy katedry będącej mozaiką różnorodnych styli architektonicznych – mówi Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław. Do Palermo w każdy czwartek i niedzielę polecimy z Ryanairem. Bilet w obie strony kosztuje 183,42 zł (wylot: 17.01.2018, powrót: 24.01.2019)*.

*Cena z bagażem podręcznym na dzień 2 stycznia 2019r.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę