Rekordowy listopad Portu Lotniczego Wrocław


Już ponad 3,1 ml pasażerów skorzystało przez 11 miesięcy z usług wrocławskiego lotniska. To więcej niż w całym poprzednim roku! W samym tylko listopadzie lotniczą podróż z Wrocławia  wybrało niemal 16 proc. osób więcej niż przed rokiem.

Prawie 234 tys. pasażerów obsłużył Port Lotniczy Wrocław w listopadzie. To o 15,9 proc. więcej niż w tym samym okresie roku 2017. Aż o 23 proc. liczniejsze jest grono osób, które skorzystało z oferty przewoźników sieciowych. Najwięcej pasażerów, blisko 15 proc. przy podobnej liczbie rejsów jak przed rokiem, przybyło na obsługiwanej przez Lufthansę trasie do Monachium. Pod względem liczby podróżnych na pierwszym miejscu znajduje się niezmienne Frankfurt. Dużym zainteresowaniem cieszy się też wprowadzone w tym roku połączenie Air France na główne lotnisko Paryża (Charles de Gaulle).

Nie próżnowali również przewoźnicy niskokosztowi, z oferty których skorzystało w listopadzie o ponad 14 proc. podróżnych więcej niż przed rokiem. Tradycyjnie już pasażerowie najchętniej wybierali loty do Anglii, Szkocji i Irlandii. Ale również kierunki południowe cieszyły się  dużą popularnością. Na trasie Wrocław – Mediolan Bergamo zajętych było ponad 94 proc. miejsc. Zainteresowaniem cieszyły się również loty na Teneryfę, do Lizbony czy Rzymu Ciampino. Wiele osób podróżowało też na nowych trasach do Kijowa Boryspola (Ryanair) oraz Charkowa (Wizz Air).

Dodajmy, że z lotów czarterowych, oferowanych z Wrocławia przez biura podróży skorzystało w listopadzie o ponad 80 proc. więcej osób niż rok temu! W sumie od początku roku z wrocławskiego lotniska skorzystało już ponad 3,1 mln pasażerów, co oznacza że port już pobił swój rekord wszech czasów. – Mamy za sobą bardzo dobre 11 miesięcy. Liczba pasażerów wykracza ponad nasze wstępne prognozy, a grudzień to przecież kolejny szczyt ruchu w okresie świąteczno-noworocznym. Dlatego szacujemy, że do końca roku lotnisko obsłuży co najmniej 3,3 mln podróżnych – podsumowuje Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę