Szybkie autobusy na lotnisko przyjazne niepełnosprawnym


Każda osoba z niepełnosprawnością może teraz jeszcze wygodniej niż do tej pory dotrzeć z dworca PKS do Portu Lotniczego Wrocław z WRO Airport Expressem. Obsługujące tę trasę 2 autokary Polbus PKS zostały właśnie wyposażone w specjalne windy.

Bardzo cieszę się z tego, bo to szybki i bardzo wygodny sposób dotarcia z centrum do lotniska. To wielkie udogodnienie dla wszystkich, którzy mają kłopoty z poruszaniem się. Według mnie w udoskonalaniu przestrzeni bez barier kluczowa jest interdyscyplinarność. Tak działamy z prezydentem Jackiem Sutrykiem. Od wczoraj zatem, dzięki otwartości prezesa Polbusa mamy dostępne autokary WRO Airport Express, do otwartego i przyjaznego „okna na świat”, jakim jest konsultowany Port Lotniczy Wrocław, co ważne z przeszkalaną każdego roku asystą – mówi Bartłomiej Skrzyński, Rzecznik Prezydenta Wrocławia ds. Osób Niepełnosprawnych. W każdym autobusie znajdują się dwa miejsca dla pasażerów z ograniczoną mobilnością. Wejście i zejście z pokładu ułatwia kierowca lub asystent podróży.

Przypomnijmy, że WRO Airport Express to szybka, bezpośrednia linia łącząca wrocławski dworzec autobusowy PKS z lotniskiem. Po drodze autobus zatrzymuje się tylko na pl. Dominikańskim. Kursy odbywają się co 50 minut  a trwają średnio ok. 30 minut. Pierwszy kurs z Dworca Wrocław zaplanowano na godz. 3.20, a ostatni – na 23.30. Z lotniska pierwszy rejs jest planowany na godz. 4.10, ostatni (w kierunku centrum) – na 1.00. Bilet kosztuje 10 zł. Na lotnisko z centrum osoby z niepełnosprawnością mogą też dotrzeć autobusem miejskiej linii 106 (lub nocnej 206). Wszystkie pojazdy obsługujące te trasy są wyposażone w rampy, które umożliwiają wjazd do środka wózkiem inwalidzkim.

Z ogromną radością przyjęliśmy wiadomość, że nasz partner, czyli Polbus PKS postanowił ułatwić  podróż na i z lotniska osobom z niepełnosprawnością i ograniczeniami mobilności. Ich komfort podróżowania jest jednym z naszych priorytetów – podkreśla Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. Lotnisko nieustannie dba o wygodę osób z niepełnosprawnością. Każda z nich może w dowolnym momencie skorzystać z systemu przywoławczego i pomocy asystenta podróży. Terminal oraz cała infrastruktura lotniskowa, z której  korzysta pasażer, począwszy od podjazdu aż po drogę do samolotu, są przystosowane do potrzeb tej grupy pasażerów. Potwierdza to przyznany lotnisku  certyfikat „Wrocław bez barier”.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę