Spędź weekend w sąsiedztwie Świętego Mikołaja


Skoro Święty przynoszący tyle dobra swoimi dobrami czyni to mieszkając na mroźnej północy, warto tam wyruszyć! Tylko co wybrać: położony na 14 wyspach Sztokholm, przyjazne Oslo, czy Reykjavik – jedno z najczystszych miast świata?

Do krain czystości, naturalnego piękna i łagodności można wyruszyć samolotem z wrocławskiego lotniska. Odpowiednim miejscem jest Reykjavik. To najdalej na północ wysunięta stolica kraju! Po co lecieć tam zimą? Choćby po to, by podziwiać zorzę polarną. Ale można też napawać się pięknem surowej, nieskażonej przyrody, brać udział w ciekawych koncertach, zwiedzać niezwykłe muzea i zajadać się znakomitymi potrawami, w tym owocami morza! Na miejsce dotrzemy z liniami Wizz Air w każdy poniedziałek i piątek. Bilet w obie strony kosztuje 538 zł (wylot: 7 grudnia, powrót: 10 grudnia)*.

Równie przyjazną atmosferę oferuje Oslo, stolica Norwegii. Gwarantuje też niezwykły koktajl rozrywek – możemy się tu cieszyć nocnym życiem w niezliczonych klubach, ale też, nie opuszczając granic miasta, poszusować na nartach! W Oslo nikogo nie dziwi widok ludzi jadących do pracy na… nartach biegowych. Są również atrakcje dla spragnionych sztuki przez duże „S”, np. Muzeum Muncha, genialnego norweskiego malarza. Do Oslo polecimy z Ryanairem lub z Wizz Airem (obie linie oferują loty we wtorki i soboty). Cena biletu w dwie strony to 124,9 zł (wylot: 8 grudnia, powrót: 11 grudnia, linie Ryanair) *.

Jeszcze jednym urzekającym miejscem na północy od nas jest Sztokholm. Położona na 14 wyspach połączonych 57 mostami stolica Szwecji to miasto idealne na dłuższą, weekendową wyprawę. Co zwiedzić? Bogactwo jest wielkie: 10 pałaców, wiele punktów widokowych, które oferują niezapomniane krajobrazy i bogactwo muzeów. Np. w Muzeum Poczty można zobaczyć najstarszy na świecie znaczek – wydany w 1840 roku w Wielkiej Brytanii. Trzeba też zobaczyć Muzeum Vasa. Do Sztokholmu zabierze nas Wizz Air w każdy wtorek i sobotę. Bilet w obie strony kosztuje 78 zł (wylot: 8 grudnia, powrót: 11 grudnia). *

* Ceny za podróż z bagażem podręcznym aktualne na dzień 15 listopada 2018 roku.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę