Leć, szusuj, wypoczywaj


Dużo śniegu, świetne trasy i wygodna podróż samolotem – marzą Wam się takie ferie zimowe? Jest kilka miejsc, które idealnie się do tego nadają. Do Zurychu, Mediolanu czy Monachium polecimy z Wrocławia. Na miejscu czeka już tylko białe szaleństwo!

Najpierw lotnisko we Wrocławiu, potem miejsce w samolocie, a 90 minut później jesteśmy w narciarskim raju – siatka lotów wrocławskiego portu lotniczego pozwala spełniać takie marzenia. Jednym z takich miejsc jest Mediolan. – To idealne miejsce wypadowe dla tych, którzy cenią sobie ośrodki narciarskie na najwyższym poziomie, jak Piancavallo, Cervinia, Livigno czy Val di Sole – mówi Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. Marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław. No a sam Mediolan to stolica mody i designu! Polecimy tam z Ryanairem (pon. i pt.). Bilet w dwie strony z bagażem podręcznym kosztuje 330,39 (wylot: 4.01.2019, powrót: 7.01.2019)*

Metropolią, z której blisko na stoki jest też Zurych. W jego okolicach znajdziemy 11 ośrodków narciarskich oferujących trasy o różnym stopniu trudności (np. Fischental czy Steg im Tösstal). A gdy przyjdzie chęć na inne rozrywki, w Zurychu na pewno ich nie braknie. Nie przez przypadek wybierali to miasto znani rewolucjoniści (jak Włodzimierz Lenin), wizjonerzy (Albert Einstein) czy artyści (to tutaj narodził się dadaizm). Lot do „miasta wizjonerów” oferują linie Swiss (pon., śr., pt., nd.).

Nie można też zapomnieć o Monachium, nazywanym często „bramą do Alp”. W odległości dwóch godzin jazdy samochodem od tamtejszego lotniska mamy kilka znakomitych kurortów narciarskich – zarówno niemieckich, jak i austriackich. Zillertal, Garmisch-Partenkirchen czy Zugspitze w Niemczech to prawdziwy narciarski raj! Komu mało, może wybrać Kitzbuehel w Austrii. Nikt, kto kocha narciarstwo, piękne, górskie widoki i infrastrukturę na najwyższym poziomie nie będzie tu zawiedziony. Co więcej, do Monachium możemy polecieć z Wrocławia przez cały tydzień i to trzy razy dziennie z liniami Lufthansa.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę