3-milionowy pasażer na lotnisku


Wrocławianin wracający z Meksyku przez Paryż był trzymilionowym pasażerem Portu Lotniczego Wrocław. Na lotnisku wysiadł w środę 14 listopada z samolotu linii Air France. Dotąd wrocławskie lotnisko nie obsłużyło tylu podróżnych w jednym roku!

Trzymilionowy pasażer w 2018 roku przyleciał w środę 14 listopada przed godz. 12.00 do Wrocławia. Okazał się nim pan Karol, który liniami Air France podróżował z Meksyku na paryskie lotnisko lotniska Charles’a de Gaulle’a, a stamtąd do stolicy Dolnego Śląska. Bohater dnia pochodzi z Przemyśla, a mieszka we Wrocławiu. – Wróciłem z urlopu i od razu będę musiał negocjować z szefową nowy, bo właśnie wygrałem dwuosobowy lot do Paryża z liniami Air France! – mówił dziennikarzom zgromadzonym w terminalu zaskoczony i uśmiechnięty.

Co ważne, do końca października 2018 wrocławskie lotnisko obsłużyło tylu podróżnych, co w całym 2017 roku, a 3-milionowy pasażer oznacza historyczny rekord Portu Lotniczego Wrocław. – Przypomnę, że ten rok, mimo osiągnięcia trzech milionów pasażerów, nie jest nadzwyczajny, lecz wpisuje się w nasze długoterminowe prognozy. Liczba obsłużonych osób wzrasta systematycznie co roku – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. Zgodnie z prognozami, w całym 2018 roku lotnisko obsłuży ponad 3,28 mln pasażerów, co będzie oznaczało wzrost o ok. 15 proc. w porównaniu do 2017 roku.

Większość pasażerów korzystających z wrocławskiego lotniska to Dolnoślązacy, ale coraz więcej ich przyjeżdża z innych regionów. Do niedawna najwięcej z nich pochodziło z Opolszczyzny, ale jeśli przyjrzymy się najświeższym danym, okazuje się, że dziś na pierwszym miejscu są Wielkopolanie (ok. 9 proc. ogółu podróżnych). Z Opolszczyzny pochodzi 8 proc. pasażerów.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę